Facebook Google+ Twitter

AC/DC - powrót Malcolma Younga mało prawdopodobny

Wieści o ostatecznym rozstaniu Malcolma Younga z AC/DC głosi Jesse Fink, dziennikarz i autor biografii o braciach, którzy założyli sławny zespół. Gitarzystę zastępuje jego bratanek Stevie Young. Ukończono już prace nad nową płytą "Man Down"

Malcolm Young, gitarzysta AC/DC; Tacoma Dome w Tacoma, Washington (30.11.2008). .By Doctoracdc72 (Own work) [CC-BY-SA-3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0) or GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html)], via Wikimedia Commons / Fot. Doctoracdc72Jesse Fink, autor biograficznej książki o braciach Young, założycielach grupy AC/DC, mówi że Malcolm nie powróci do zespołu z powodu problemów zdrowotnych: "Nie oczekuję znów zobaczyć Malcolma z zespołem. Myślę, że ważne jest byśmy dali mu dojść do siebie." Jeszcze w kwietniu informowano o tymczasowej nieobecności 61-letniego rockmana. W lipcu znalazł się w szpitalu. Zarazem wciąż aktualne są słowa Briana Johnsona, który niedawno oznajmiał, że AC/DC nie zamierza zakończyć działalności. Wolne miejsce pozostanie obsadzone przez jego bratanka Steviego Younga (57). Występował już w zastępstwie Malcolma w 1988 roku podczas trasy Blow Up Your Video Tour.

Rock`n`rollowe kangury dochowują tajemnicy prywatności Malcolma i nie zdradzają szczegółów dotyczących jego kłopotów ze zdrowiem. Liczne spekulacje w mediach podawały wiadomości o udarze mózgu, nowotworze czy chorobie Alzheimera. Doniesienia nie znalazły swojego potwierdzenia, ale faktem jest, że gitarzysta rozchorował się dość poważnie.

Praca nad kolejnym albumem zespołu została zakończona w ubiegłym miesiącu. Jesse Fink potwierdza entuzjastyczne wieści o nowym materiale: "Zasłyszałem od wiarygodnej osoby, że dorównuje "The Black Ice", a nawet jest lepszy." Dodaje przy tym: "Więc Stevie musi być dobrym zastępstwem za Mala." Płytę zatytułowano "Man Down".

Brian Johnson zapowiadał w czerwcu, że AC/DC powróci na trasę koncertową jeszcze przed końcem roku. Z okazji 40-lecia działalności rockowych gigantów zespół przygotowuje czterdzieści widowiskowych koncertów w 40 miastach.Książka "The Youngs: The Brothers Who Built AC/DC" autorstwa dziennikarza z Sydney Jessego Finka, miała swoją premierę w dniu 1 listopada 2013r. w Australii (wydawnictwo Random House Australia). Szybko zyskała popularność na całym świecie. Pochlebne recenzje i słowa aprobaty wyrazili także członkowie zespołu. 5 sierpnia wydawnictwo St Martin's Press rozpoczęło sprzedaż książki w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie.

źródła: Metal Hammer
Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.