Facebook Google+ Twitter

AC/DC - Rockandrollowy pociąg zawita do Pragi

Dziś w praskiej O2 Arenie wystąpi australijska legenda rocka AC/DC. Będzie to kolejny koncert w ramach tournee promującego ich ostatnią płytę "Black Ice". I jedyna okazja do obejrzenia grupy w pobliżu naszego kraju.

Black Ice 2009 Tour / Fot. AC/DCNiestety, nasi fani znów nie dostąpili zaszczytu obejrzenia Angusa Younga i spółki na żywo w Polsce. Od ich pierwszej wizyty minęło już 18 lat. 13 sierpnia 1991 r. AC/DC dało niesamowity koncert na Stadionie Śląskim w Chorzowie. I zanosi się na to, że może to być jedyny polski występ grupy. Według różnych nieoficjalnych informacji tegoroczna trasa koncertowa ma być ostatnią w karierze zespołu. Choć oczywiście, jak mówi znane powiedzenie: "Nigdy nie mów nigdy". I zdarzały się już niespodziewane powroty na scenę (Genesis, The Police, Faith No More).

Od ostatnich dużych występów AC/DC minęło już prawie 6 lat i bilety na najnowsze koncerty grupy rozeszły się w błyskawicznym tempie osiągając zawrotne ceny w drugim obiegu. Za bilet na praski koncert u koników trzeba było zapłacić średnio około 600 złh. Zdarzały się jednak sytuacje, że niektórzy żądali aż 1000-1250 zł! Wysokie ceny biletów i tak nie odstraszyły wiernych fanów.

Do Pragi rusza liczna grupa polskich wielbicieli zespołu (około 2000 osób). Jak zapowiada Wojciech Kotyla z firmy TopBilety.pl na koncercie nie zabraknie specjalnej flagi od naszych fanów.Flaga na praski koncert AC/DC / Fot. TopBilety.pl Mimo że pierwsza część trasy odbywa się wyłącznie w niedużych halach, widzowie mogą się szykować na spektakularne rockowe show. Będą pokazy pirotechniczne, szalone solówki Angusa i mnóstwo klasycznych hitów takich jak "Highway to Hell", Back in Black" czy "Thunderstruck". Oczywiście nie zbraknie też utworów z ostatniej bestsellerowej płyty "Black Ice" (numer jeden w 23 krajach). Czarny lód "zamroził świat" w październiku 2008 i osiągnął w Polsce status złotej płyty, a w USA kupiło go ponad dwa miliony Amerykanów (podwójna platyna).

Relację z poprzedniego praskiego występu AC/DC na stadionie Strachov, czyli wszystko o piekielnych dzwonach, klonie Angusa Younga i o dmuchanej lali Rosie możecie przeczytać tu: www.ithink.pl/artykuly/kultura/muzyka/bylem-gwiazda-rocka-na-koncercie-ac-dc/

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.