Facebook Google+ Twitter

Ach ci flamandzcy terroryści…

Zaprzysiężany dziś rząd na starcie już postawiony został w sytuacji iście antygonicznej. Zachować wierność wobec wyborców czy poczynionych przez poprzedników międzynarodowych zobowiązań?

Dylemat nieprosty, poprzedni rząd również posiadał przecież mandat demokratyczny. Nawet jeśli w dniach, gdy ważyły się losy imigranckich kwot, był to mandat mocno już nadwątlony. Tym niemniej, jak bardzo nie oburzałyby zachodnich mediów i polityków słowa Konrada Szymańskiego (wiadomo, oni chcą się swoim problemem „podzielić”), niejasne mam przeczucie, że po prostu powiedział on na głos, to co wielu „zwykłych” obywateli po cichu pomyślało.

Idealnie by oczywiście było, gdyby piątkowe zamachy stały się dla Europy Zachodniej momentem przebudzenia. Francuskie barwy na zdjęciach profilowych, Pałacu Kultury i Nauki czy nawet na Chrystusie z Rio jakoś znów niczego nie załatwiają. Raz już, nie tak wcale dawno, wszyscy (prawie) byliśmy Charlie. A zresztą, mówiąc brutalnie: czy 224 rosyjskie trupy z wysadzonego Airbusa warte jest mniej od 132 francuskich, zastrzelonych? Czy wreszcie, przy całym szacunku dla tych ofiar, są one warte więcej od setek naszych braci w wierze mordowanych codziennie na Bliskim Wschodzie i w Północnej Afryce? Zobaczyć wielki, świetlisty krzyż na stalinowym prezencie, to by było coś!

I gdy Panowie Lis czy Balcerowicz otwierali na Twitterze (a Juncker w KE) front obrony uchodźców, przy jednym-dwóch z piątkowych terrorystów jak na złość znaleziono syryjskie paszporty ze świeżymi greckimi pieczątkami. Fałszywe? Nawet jeśli, to przybierający ponoć masowe rozmiary czarny rynek syryjskich dokumentów jest kolejną pochodną skrajnej nieroztropności państw Europy Zachodniej, które imigrancki pożar zdawały się dotąd gasić benzyną. W ISIS musieliby być sami idioci, by na tym bardaku nie spróbować skorzystać, by zostawić tę ludzką rzekę samą sobie. I wcale nie chodzi tu o pojedynczych bojowników, którzy mieliby na lichych pontonikach chronić swoje bombki przed przemoknięciem, jak zdawał się obśmiewać społeczne obawy szef niemieckiego wywiadu wewnętrznego. Ale, tak na zdrowy chłopski rozum, nie zdziwiłbym się, gdyby np. Ci terroryści przerzuty współorganizowali. Co zarobimy to nasze. Co zrekrutujemy też.

Jasne Panie Petru, że szczelne zamknięcie granic całkowicie nas przed terroryzmem nie uchroni, tak jak 14 lat temu nie uchroniło Amerykanów. Ale pozostawiając je otwartymi, na pewno sobie w tym problemie nie pomożemy. Jako uznany ekonomista winien Pan zresztą wiedzieć najlepiej o ile tańsza jest pomoc prawdziwym uchodźcom na miejscu, w tureckich obozach, gdzie (poza chrześcijanami) są oni całkowicie bezpieczni. A próba rozdzielenia problemu imigranckiego od problemu terroryzmu jest jak na moje szczególnie karkołomna. Bo wie Pan co? Abdelhamid Abaaoud nie brzmi jakoś rdzennie flamandzko. Gdzie by się on nie urodził.

PS. Pani Kazimiero? Czy już możemy się martwić, czy jeszcze może ze dwie bombki, jakaś strzelaninka?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Sytuacja XXI wiecznej Europy wypisz wymaluj przypomina sytuację Rzymu 1600 lat temu. Mianowicie upadek morale a potem imperium nastapiło albo nastapi wskutek zaprzestania igrzysk poprzez zagrożenie dawniej hunami dzisiaj islamistami podkładającymi bomby.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zapamiętałem komentarz z publiicznej tellewizji "Prezydent Francji ze za zamachani w Parryżu stoi jakiś Belg. I srostowanie - jak PRF może tak mowić, skoro to muzułmanin z belgijskm dokumentem tożsamości obywatelskiej.
A w TVP 2 film o rosyjskich gejach na ktorych jest w tym kraju nagonka.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Świetnie napisane 3 grosze z czego cytuję:

I gdy Panowie Lis czy Balcerowicz otwierali na Twitterze (a Juncker w KE) front obrony uchodźców, przy jednym-dwóch z piątkowych terrorystów jak na złość znaleziono syryjskie paszporty ze świeżymi greckimi pieczątkami. Fałszywe?

Czytaj wiecej: link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.