Facebook Google+ Twitter

"Ach! Plakat filmowy w Polsce" nagrodzony Piórem Fredry

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2009-12-08 16:06

Podczas trwających 18. Wrocławskich Promocji Dobrych Książek album "Ach! Plakat filmowy" w Polsce otrzymał miano Książki Roku 2009 w konkursie „Pióro Fredry”.

 / Fot. BOSZ / Fot. BOSZPublikacja ta została doceniona za wysmakowane edytorsko i wyraziste kompozycyjnie ukazanie jednego z najważniejszych zjawisk współczesnej kultury polskiej. To wyjątkowe wyróżnienie dla naszej oficyny, biorąc pod uwagę ilość zgłoszonych do konkursu publikacji - w sumie 113 książek przesłanych przez 44 wydawnictwa.

Celem konkursu na Książkę Roku "Pióro Fredry" jest uhonorowanie najlepszych publikacji opublikowanych w Polsce i za granicą w mijającym roku. Konkurs towarzyszy Wrocławskim Promocjom Dobrych Książek już od pierwszej ich edycji.

Pióro Fredry dla Ach! Plakat filmowy w Polsce” to nie pierwsza nagroda dla tego albumu. W listopadzie podczas Targów Książki w Krakowie, w konkursie na Książkę Edytorsko Doskonałą EDYCJA publikacja ta otrzymała wyróżnienie.

Kilka słów o nagrodzonej publikacji - "Ach! Plakat filmowy w Polsce"

 / Fot. BOSZ / Fot. BOSZKsiążka przedstawia zarys dziejów plakatu filmowego w Polsce. Ilustrację opowieści Doroty Folgi-Januszewskiej o dziejach tej intrygującej dziedziny artystycznej stanowi ponad 530 wybitnych polskich plakatów filmowych, często inspirowanych malarstwem, grafiką i sztuką filmową. Od teatrów świetlnych i "żywych obrazów", przez awangardę i teorie psychoanalityczne okresu międzywojennego, czas wojny i socrealizmu, po narodziny polskiej szkoły plakatu i współczesność – oglądamy, jak świat filmu, świat rzeczywisty i wyobraźnia projektantów
znajdują swoje odbicie w plakacie filmowym. Autorem projektu graficznego są prof. Lech Majewski oraz Justyna Czerniakowska. Konsulatcji merytorycznych udzieliła Maria Kurpik.

Album powstał przy współpracy Muzeum Plakatu w Wilanowie oraz Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej (wer. ang.). Format
240 x 330 mm, 240 strony, 537 ilustracji, dwie odrębne wersje językowe: polska i angielska. Cena detaliczna to 99 zł.

BOSZ

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.