Facebook Google+ Twitter

Achaja - planszowa walka o władzę rozpocznie się już wkrótce

Polska fantastyka jest w prawdziwym rozkwicie. Książki takie jak "Pan Lodowego Ogrodu" czy "Enclave: Zakon Końca Świata" stały się podstawą dla świetnych gier planszowych. Teraz podobną szansę otrzymuje Achaja A. Ziemiańskiego.

 / Fot. wspieram.toPo sukcesie gier osadzonych w świecie "Pana Lodowego Ogrodu" i "Enclave" ich twórcy podjęli się kolejnego wyzwania. Postanowili oddać klimat surowego świata ukazanego w "Achai" za pomocą planszy, kart i kości. O pomoc w finansowaniu tego projektu zwrócili się do fanów książki za pośrednictwem serwisu Wspieram.to.

"Lubisz czytać książki lub spędzać czas wspólnie ze znajomymi grając w gry planszowe? Jeśli tak, - to jest to właściwy projekt dla Ciebie, zwłaszcza kiedy lubisz robić obie te rzeczy, bo co może być wspanialszego od połączenia dwóch różnych pasji w jedną" - zachęcają twórcy gry.

Jak się okazało, na odzew fanów nie trzeba było długo czekać. w ciągu pierwszych dni zbiórki zebrali 34 tys. zł z planowanych 30 tys. Dla darczyńców przewidziano rzecz jasna różne nagrody, od tapety na pulpit po samą grę wraz z dodatkami.

Gra przeznaczona będzie dla 2-5 osób i pozwoli im wziąć udział w bezwzględnej politycznej walce o władzę. Gracze będą musieli zarówno stosować, jak i unikać nieczystych zagrań, blefów i podstępów, co jest zgodne z realiami książki. Zasady gry jeszcze nie są znane ale wiadomo że będzie się ona opierała na kartach, kościach i pionkach. Rozgrywka, jak zapewniają twórcy, ma być dynamiczna i pełna emocji. Jakość ich wcześniejszych gier pozwala mieć nadzieję, że i tym razem dotrzymają słowa.

Obecnie "Achaja" pozostaje w fazie testów. Jednak twórcy są pełni optymizmu i - jak zapewniają - gra jest wymagająca, ale niezwykle wciągająca.

"Po dwunastu miesiącach nerwowej i ciężkiej pracy nad prototypem, omawianiem z fanami powieści wyglądu świata i niezliczonych testów prototypu otrzymaliśmy gotowy projekt gry, który cieszy nie tylko oko, ale i zaspokaja gusta najbardziej wybrednego gracza" - piszą twórcy na stronie projektu.

Czytaj także: Odbudowa Warszawy 1945-1980. Zostań urbanistą i zagraj w grę poświęconą odbudowie stolicy


Gry planszowe przeżywają obecnie istny renesans. W sklepach można znaleźć setki tytułów, zarówno zagranicznych, jak i polskich. Co ważne, nasze rodzime tytuły nie tylko w niczym nie ustępują obcym, ale też zdobywają niemałe uznanie na świecie. "Achaja" ma dużą szansę na utrzymanie tego trendu i zdobycie uznania, zarówno fanów książek jak i gier planszowych.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.