Facebook Google+ Twitter

Acid Drinkers nominowani do Super Jedynek 2011. Opole i heavy metal?

Polski zespół thrash-metalowy Acid Drinkers otrzymał nominację do Super Jedynek 2011 w kategorii "Super Zespół". Głosowanie na stronie internetowej TVP potrwa do 9 maja.

Decyzja o tej nominacji zaskoczyła zarówno fanów grupy, jak i sam zespół. W dniu 28.04.2011 na oficjalnej stronie www.acid-drinkers.com pojawiło się oświadczenie, w sprawie ewentualnego występu na festiwalu w Opolu. Członkowie grupy bardzo pozytywnie podeszli do całej sprawy, wyrażając gotowość na "zastosowanie paru milionom Polaków terapii szokowej" i "zgruzowanie" wyremontowanego amfiteatru.

Nie ulega wątpliwości, że koncert Acid Drinkers na KFPP będzie kontrowersyjny i szokujący. Zespoły metalowe w naszym kraju nigdy nie należały do Mainstreamu i nigdy nie wydawały typowych przebojów. Cieszyły się za to od zawsze ogromną popularnością w środowiskach undergroundowych, które były dość liczne pomimo nieobecności takiej muzyki w radiu, nie mówiąc już o telewizji.

Wyjątkiem w tej kwestii może być jednak zespół Acid Drinkers. Ich muzyka nie jest aż tak mroczna, jak w przypadku innych grup typowo metalowych. W każdym przejawie działalności zespołu można znaleźć dużo poczucia humoru i czystej radości z grania. Prawie wszystkie okładki albumów, teledyski, tytuły tras koncertowych, tytuły samych płyt, teksty piosenek czy wypowiedzi w mediach - świadczą o pozytywnym i że tak powiem "jajcarskim" nastawieniu do grania heavy metalu, który z założenia jest poważny, posępny i ciężki. Nie oznacza to jednak, że muzyka grana przez "Acidów" jawi się jako lekka i strawna dla każdego. Wciąż mamy tu do czynienia z typowo metalowym graniem, które jak już wspominałem zawiera w sobie ogromną dawkę pozytywnej energii. Najnowsze wydawnictwo zespołu "Fishdick Zwei - The dick is rising again" już samym tytułem rozbraja potencjalnego słuchacza.

Z drugiej strony najcięższym i najbardziej poważnym albumem grupy jest wydany w 2008 r. "Verses of Steel" (ostatnia płyta z autorskim materiałem "Acidów"). Zagranie w Opolu jakiejkolwiek piosenki z tego dzieła byłoby już prawdziwą terapią szokową dla wszystkich wskazanych w oświadczeniu "emerytów, rencistów, kół gospodyń wiejskich i fanek zespołów, których nazwy strach wymieniać". Ostatnia płyta Acid Drinkers pokazała, że jego członkowie lubią robić wszystko na odwrót, więc całkiem możliwe, że w amfiteatrze usłyszymy takie wymiatacze jak np. "In a black sail wrapped" czy "Swallow the needle".

Nominacja dla takiego zespołu może moim zdaniem oznaczać jedną z dwóch rzeczy:

1. Festiwal w Opolu idzie ku lepszemu, uwzględniając również ambitne i niekomercyjne propozycje kulturalne albo

2. Organizatorzy festiwalu chcą dodatkowo przyciągnąć uwagę rockowo - metalowej publiki w celu zwiększenia oglądalności.

Jak jest naprawdę? Czas pokaże.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

john
  • john
  • 30.04.2011 19:06

to taki heavy metal, przy którym laski sikają w rajstopy

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.