Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

24296 miejsce

ACK Electric Nights w Lublinie - odsłona pierwsza

ACK Electric Nights to nowe wydarzenie na ogólnopolskiej mapie festiwalowej organizowane w Lublinie. Jego progresywna odsłona - Progressive Stage, odbyła się w weekend 12-13.11.2010 r.

Rafał Biernacki - Disperse / Fot. Elżbieta RubiecByło progresywnie i rockowo. Oprócz gwiazd sceny progresywnej pojawili się także muzycy i zespoły stosunkowo niedługo istniejące na rynku muzycznym. Festiwal otworzyła kapela The Crows z Lublina, która w obecnym pięcioosobowym składzie gra od ponad roku i na swoim koncie ma występy z takimi legendami jak Proletariat, KSU, Złe Psy z Andrzejem Nowakiem, Carrion czy Jelonek. Podczas dość krótkiego recitalu panowie zaprezentowali co lepsze kawałki swojego materiału łączącego elementy rocka, progresu, czy nawet alternatywy ze szczyptą orientu. Był to dobry wstęp do dalszej części festiwalu.

Następny w kolejce do zaprezentowania swojej twórczości stawił się na scenie Chatki Żaka przeworsko-biłgorajski Disperse. Młody skład tej grupy nie dyskwalifikuje ich jednak w zmaganiach z zaistnieniem na rynku - mają za sobą min. trasę koncertową z Riverside. W Lublinie przedstawili głównie progmetalowe mięcho ze swojego ostatniego albumu "Journey Through The Hidden Garden". Podczas ich występu sporo było rockowego żaru, min. w  / Fot. Redakcjautworach "Reflection Of A Dying Word", czy "Entering New Lands" i to tyle na plus. Pod koniec setu zaserwowali publiczności nieco melancholijne kawałki, co jednak dla miłośników "klimatu" było na pewno pozytywnym aspektem tego koncertu. Jedno jest pewne - na pokładzie kapeli Disperse dryfują młodzi muzycy, zatem wszystko przed nimi.

Jakub Żytecki - Disperse / Fot. Elżbieta RubiecJednym z lubelskich akcentów na festiwalu był Qube - na koncie z albumami "Shapes" i ostatnim - "Incubate" oraz nagrodami na festiwalach, min. na ogólnopolskim festiwalu Łódźstock, Rock Alert Festiwal, Summer Rock. Godzinny występ tej grupy to kawał metalu okraszonego hardcorem, graniem czysto progresywnym i fragmentami art - rocka z domieszką psychodeli. Publiczność zgromadzona pod sceną bawiła się zarówno do znanych z pierwszego wydawnictwa kawałków "Broken" i "The end", jak i do nowych takich jak np. "Way To Nowhere". Inspiracje muzyczne kapeli przywodzą na myśl oryginalnego Toola, choć oczywiście kwintet ma własną wizję muzyki, jaką tworzy. Gitarzyści zgodnie ze sobą współpracowali to wijąc się w namiętnym uścisku z gitarą, to zwalniając tempa. Co prawda wstawki muzyczne mogły chwilami nudzić swoją długością, ale za to fani wymyślnych solówek nie powinni narzekać na monotonność.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

M.
  • M.
  • 15.11.2010 18:51

Sporo informacji i fajny styl, ale gdzie jakaś porządna krytyka? Nowy festiwal na mapie Polski aż kusi się o podsumowanie od tej strony. Poza tym bodajże tylko dwa komentarze krytyczne co do zespołów?

I nie wiem czy ty wstawiałaś zdjęcia do artykułu, ale przy opisie Millenium przydałoby się dać jakieś zdjęcie z ich koncertu, a nie Acute Mind.

Zresztą przy opisie występu Acute Mind też nie widnieje zdjęcie z żadnym z członków zespołu...

No ładnie. Ja dla odmiany skupiłem się na krytyce w tym komentarzu. Też chyba nie za dobrze potrafię wyważyć czego ile powinno być.

Komentarz został ukrytyrozwiń

ajj chłopaki..mówcie mi tak jeszcze ;D.a tak serio to rzeczywiście fajnie,jakby ktoś dał nam szansę wykazania się na jakimś prawdziwym gigu - pokazalibyśmy,na co nas stać

Komentarz został ukrytyrozwiń

z bólem serca ale muszę przyznać rację Mazikowi. Zdjęcia coraz lepsze. A co do artykułu to ja jestem pełen uznania tego jak w tak krótkim czasie udaje Ci się zebrać tyle wiadomości o tych zespołach. No i całość chyba jest opisana minuta po minucie. Super szczegółowo. Miejmy nadzieję, że ktoś z GÓRY to przeczyta i dam nam szansę pojechania na jakiś festiwal. Bo te relacje z festiwali które się widziało nie są w 1/8 ilościowo równe Twojej!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziex ;] jutro ciąg dalszy

Komentarz został ukrytyrozwiń

No i foty coraz lepsze:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

szalejesz

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.