Facebook Google+ Twitter

ACTA. Anonimowi wspierają globalny koncern kupując maski Fawkesa

Każdy obywatel, który kupi maskę Guya Fawkesa - jeden z głównych symboli manifestacji przeciwko dokumentom antypirackim - wspiera koncern "Time Warner", czyli pośrednio popiera ACTA.

Anonimowi jednocześnie protestują i w sposób nieświadomy popierają ACTA / Fot. PAP/Piotr PolakJak to się dzieje, że anonimowi, którzy kupują maski Guya Fawkesa (jeden z angielskich katolików, którzy w 1605 roku postanowili przeprowadzić spisek przeciwko przedstawicielom ówczesnej władzy - przyp. red.) wspierają koncern "Time Warner"? Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta. Amerykański koncern posiada prawa do rekwizytu, ponieważ pochodzi on z filmu "V jak Vendetta", a obraz ten został wyprodukowany przez "Warner Brothers".

Warto dodać, że mowa tylko o maskach z oficjalnej dystrybucji. Ich legalni producenci płacą ogromne pieniądze firmie braci Warner za licencję. "Atrybut" Guya Fawkesa jest bardzo drogi: w Stanach Zjednoczonych kosztuje 10 dolarów, natomiast w Polsce ceny masek wahają się między 30 a 50 zł - podaje serwis swiatowidz.pl.

Pikanterii sprawie dodaje fakt, iż ACTA ma chronić również korporację Warnerów. Ich koncern otrzymał m.in. wstępną wersję kontrowersyjnego dokumentu, jeszcze przed rozpoczęciem procedury legislacyjnej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Tak niewidoczne twarze, to ludzie maski. Wówczas również należny być odpowiedzialnym za czyny, super materiał.

Komentarz został ukrytyrozwiń

To już jakieś banialuki... Niedługo wszędzie będziemy się dopatrywać afer :) Śmieszne to już się robi.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Marek
  • Marek
  • 27.01.2012 11:01

Oczywiście, przecież wystarczy przypomnieć sobie westerny gdzie bandyci mieli twarze zasłonięte chustkami. Westerny jak wiadomo są głównie amerykańskie.

PO jaką cholerę cały czas wchodzimy usa w tyłek.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Niebawem się okaże, że nawet chustka zawiązana na twarzy jest wzorem zastrzeżonym, bo pochodzi z jakiegoś filmu i nie wolno jej będzie używać bez opłat. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.