Facebook Google+ Twitter

ACTA. Internauci wygrali? Premier Tusk zawiesza ratyfikację umowy

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2012-02-03 15:48

Premier zawiesił proces ratyfikacji ACTA. Poinformował o tym dziś na konferencji prasowej.

Donald Tusk i komisarz UE Janusz Lewandowski. / Fot. PAP/Radek PietruszkaJak sam powiedział: "Będą potrzebne nowe przepisy uwzględniające rzeczywistość, którą stworzył internet". Teraz Donald Tusk zamierza przeprowadzać na szeroką skalę konsultacje publiczne w tej sprawie.

"Podzielam opinie tych, którzy od początku twierdzili, że konsultacje nie były pełne" - mówił. Jego zdaniem potrzebne są wyjaśnienia, które pomogą społeczeństwu zrozumieć, że ACTA nie jest taka zła, jak się mówi.

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (9):

Sortuj komentarze:

eAgaton
  • eAgaton
  • 04.02.2012 08:28

RZĄDZI JAK CEZAR
Nasz premier zachowuje się jak rzymski imperator , sam podejmuje
jednoosobowo decyzje i sam je potem ogłasza ...w TV, jakby biedak nie
wiedział że od ogłaszania aktów prawnych rządu służy Monitor Polski. Cóż
, każdy naród ma taki rząd na jaki zasługuje.

Komentarz został ukrytyrozwiń
olek kan
  • olek kan
  • 03.02.2012 21:20

czytałem opinię prawników.To całe "zawieszenie ratyfikacji" przez Polskę nic nie znaczy.Polska podpisała AKTA i ona i tak będzie obowiązywać.Jedyna nadzieja w parlamencie europejskim.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zawiesił czyli poczekamy aż sprawa ucichnie a potem i tak zrobimy swoje. Premier dalej sądzi że młodzi to kretyni.

Komentarz został ukrytyrozwiń
zibi
  • zibi
  • 03.02.2012 17:06

chyba dość łatwo można się zorganizować i póść krok dalej

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie dość, że podpisał umowę dotyczącą całego społeczeństwa oddając nas amerykańskim koncernom w łapy, to teraz jeszcze będzie przekonywał, że to dobry pomysł... Coś mu się chyba w łebku poprzestawiało...

Komentarz został ukrytyrozwiń
Karolinka
  • Karolinka
  • 03.02.2012 16:32

OCZYWIŚCIE ACTA SIĘ RATYFIKUJE ALE PO KONSULTACJACH. Panie premierze kiedy wreszcie pan sam zacznie płacić za swoje błędy?

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jacek K
  • Jacek K
  • 03.02.2012 16:20

Cieszę się !

Komentarz został ukrytyrozwiń
kolos
  • kolos
  • 03.02.2012 16:14

Zawiesili,co nie zmienia faktu,że politycy są kompletnymi ignorantami,którzy w zderzeniu z murem uzasadnionej krytyki okazali sie być również zwykłymi głupkami.
Podpisują wszystko co im się podsunie.Bez żadnego zastanowienia,ani żadnej refleksji;Dzisiaj podpisali ACTA,co następnym razem gotowi są podpisać?

Komentarz został ukrytyrozwiń
adsenior
  • adsenior
  • 03.02.2012 16:04

Zobaczył, jak to młodzi wykształceni z wielkich miast generalnie przejrzeli na oczy, poprawnie go ocenili, to i się przestraszył, ze w przyszłości nie tylko nie będzie premierem ale nawet nie wejdzie do sejmu! No i co ryży, uległeś "DYKTATOWI HAKERÓW"???