Facebook Google+ Twitter

ACTA: Konsultacje prezydenta Komorowskiego z ministrami i RPO

W czwartek, 2 lutego Bronisław Komorowski odbył spotkanie z ministrami: sprawiedliwości, cyfryzacji i kultury oraz rzecznikiem praw obywatelskich w sprawie umowy ACTA. Padła na nim deklaracja, że Polska nie ratyfikuje umowy, dopóki nie zostaną wyjaśnione wszystkie wątpliwości.

 / Fot. PAP/Jacek TurczykW spotkaniu u prezydenta Komorowskiego, poświęconego umowie ACTA, wzięli udział: Minister Sprawiedliwości Jarosław Gowin, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdan Zdrojewski, Minister Administracji i Cyfryzacji Michał Boni, Rzecznik Praw Obywatelskich prof. Irena Lipowicz oraz ministrowie w Kancelarii Prezydenta: Sławomir Rybicki, Krzysztof Łaszkiewicz i Maciej Klimczak.
Dyrektor Biura Prasowego Kancelarii Prezydenta Joanna Trzaska-Wieczorek informuje na stronie prezydent.pl, że prezydent Komorowski chciał uzyskać odpowiedź, czy umowa ACTA nie stanowi zagrożenia dla wolności obywatelskich oraz jaki wpływ będzie ona miała na stan prawny obowiązujący w tym zakresie w Polsce.

Prezydent Komorowski uważa, że należy: "z całą stanowczością i w jasny sposób oddzielić odpowiedzialność internautów, odpowiedzialność użytkowników internetu od odpowiedzialności firm, podmiotów, które zajmują się udostępnianiem w sieci poszczególnych materiałów". Na spotkaniu padła też deklaracja, że nie będzie ratyfikacji umowy, dopóki nie zostaną rozwiane wszystkie wątpliwości wokół ACTA.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Drake
  • Drake
  • 07.03.2012 23:49

Co z załącznikami do umowy ACTA, które są trzymane w tajemnicy?
ACTA to walka na patenty.
Świński Patent Monsanto. Proponuję obejrzec ten dokument na youtubie

Komentarz został ukrytyrozwiń
Marek
  • Marek
  • 02.02.2012 23:59

Dobra super, a co z resztą niejasności tej "umowy" ?
Co z zamiennikami leków czy części do aut, itd. ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Grzegorzu świetne porównanie:))))

Komentarz został ukrytyrozwiń

To trochę tak jakby wleźć do tygrysa do klatki, a dopiero po tym dowiadywać się czym on się żywi... :D

Komentarz został ukrytyrozwiń
wredny
  • wredny
  • 02.02.2012 20:13

Czy Wielkiego Umiłowanego Gajowego wyrwały dopiero wrzaski ulicy z odrętwienia? To niech se zamówi budzenie u kiboli robią to dokładniej. Za co pani profesor pobiera pensję rzecznika jak dopiero teraz po podpisaniu się ocknęła. Na wisus jest "mało młoda" może czas na wnuki a nie drzemanie na urzędzie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.