Facebook Google+ Twitter

ACTA nie dla Polski. Tusk nie chce kontrowersyjnej umowy

Premier Donald Tusk, na specjalnie zwołanej konferencji prasowej, ogłosił że Polska będzie za odrzuceniem ACTA. Premier wysłał specjalny list do Europejskiej Partii Ludowej, w którym apeluje o odrzucenie umowy w kształcie przyjętym przez Komisję Europejską.

Sonda

Wystąpienie Donalda Tuska:

Premier Donald Tusk / Fot. PAP/Paweł SupernakACTA do odrzucenia - tak uważa premier Donald Tusk. Szef rządu wysłał list do przedstawicieli Europejskiej Partii Ludowej, w którym poinformował, że będzie za odrzuceniem ACTA. W skład EPL wchodzą m.in. eurodeputowani PO i PSL.

Czytaj także: Wszystko co powinieneś wiedzieć o ACTA

"ACTA to próba ograniczenia wolności" - powiedział Tusk podczas konferencji prasowej.

"Dochodzimy coraz bardziej do wniosku, że podobnie jak nasz punkt widzenia i moje stanowisko sprzed miesięcy, tak i same ACTA nie odpowiadają rzeczywistości XXI wieku, że chronienie praw własności, wywiedzionej - jeśli chodzi o metody - z doświadczeń XX-wiecznych, nie przystaje do rzeczywistości, w której internet stał się przestrzenią, jeśli nie dominującą, to współistotną tej przestrzeni realnej." - powiedział Donald Tusk.

Czytaj także: Dokumenty Parlamentu Europejskiego w sprawie ACTA

Premier dodał również również, że stanowisko urzędników polskich w ostatnich miesiącach w sprawie ACTA było "nieprzemyślane".

Szef rządu zaproponował również przeprowadzenie głębszej debaty na temat umowy ACTA.

Polska nie jest jedynym krajem, który waha się co do ACTA26 stycznia br. w Tokio umowę ACTA podpisało 22 krajów członkowskich UE, w tym Polska. O wstrzymaniu ratyfikacji ACTA zdecydowały rządy Polski, Czech i Łotwy. Nie podpisały jej jeszcze Cypr, Estonia, Niemcy, Holandia i Słowacja.

Aby umowa weszła w życie na terenie UE, ratyfikować ją musi Parlament Europejski i wszystkie kraje członkowskie. Taki scenariusz uruchomi procedurę ostatecznego zatwierdzenia ACTA. 1 marca w PE ma się odbyć tzw. wysłuchanie dotyczące ACTA.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (39):

Sortuj komentarze:

POLAK
 • POLAK
 • 20.02.2012 10:01

NIGDY W HISTORII NIE MIELIŚMY TAK ZAKŁAMANEGO PREMIERA, TAK OBŁUDNEGO I ZACHŁYŚNIĘTEGO WŁADZĄ .DLATEGO TEN CZŁOWIEK JEST TAK PODŁY. NISZCZY WSZYSTKO I WSZYSTKICH.MY MŁODZI KTÓRYCH NAZYWAŁEŚ CHULIGANAMI I PRZESTĘPCAMI, EMERYCI KTÓRYCH OKRADŁEŚ , TYCH KTÓRYCH SKAZAŁEŚ NA PRZYMUSOWĄ EUTANAZJĘ PRZEZ AFERĘ LEKOWĄ I CI BIEDNI PRACUJĄCY ZA JAŁMUŻNĘ - MÓWIMY NIE !!! PODAJ SIĘ ŚWINIO DO DYMISJI TACZKA CZEKA.

Komentarz został ukrytyrozwiń
zaskoczenie
 • zaskoczenie
 • 19.02.2012 22:56

Czy wiecie które media popierają acta? Kto by pomyślał że tyle i takie? Tkwiłam w przekonaniu, że wszystkie popierają internautów i są przeciw, a tu proszę... http://polskiefakty.pl/wydarzenie-dnia/859-kto-popiera-acta

Komentarz został ukrytyrozwiń
GŁupi NAdód
 • GŁupi NAdód
 • 19.02.2012 10:49

Odpowiedz pan, panie premierze : dlaczego o protestach w sprawie ACTA, była taka cisza w polskiej TV ?
Wprowadził pan cenzurę ???
Teraz obrał pan inną drogę , Białoruś !?

Komentarz został ukrytyrozwiń
Zajad
 • Zajad
 • 19.02.2012 10:00

Ludzie z PO już tacy są . Najpierw podpisać, potem się zastanawiać .
W kibelku też tak mają , najpierw robią , później spodnie w dół .

Komentarz został ukrytyrozwiń
Amadeus
 • Amadeus
 • 19.02.2012 09:17

PANIE PREMIERZE TUSK,JAK PAN JEST TAKI ZA A NAWET PRZECIW TO PROSZĘ WYCOFAĆ PODPIS POD TRAKTATEM ACTA, MOŻNA TO ZROBIĆ W CIĄGI 180 DNI OD PODPISANIA.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Ares
 • Ares
 • 19.02.2012 05:22

TUSK BOI SIĘ AŻEBY 2-ga TUTKA NIE SPADŁA Z NIM NA POKŁADZIE. CO BY TO BYŁO>PRAWDZIWE FATUM
NAJPIERW GENERALICJA W CASIE POTEM MILLER W SMIGŁOWCU AŻ DO SMOLEŃSKA.

Komentarz został ukrytyrozwiń
koń
 • koń
 • 18.02.2012 17:38

Tusk już tak ma - Najpierw podpisuję , później próbuje się wycofać i tak ze wszystkim ACTA , premie dla elity nieudaczników ! itp itd .
Otocz się złodziejami i dziwi się że kradną !

Komentarz został ukrytyrozwiń
zalewki wojciech
 • zalewki wojciech
 • 18.02.2012 17:00

tusk gra idyjote

Komentarz został ukrytyrozwiń
MERLIN
 • MERLIN
 • 18.02.2012 14:47

Tusk wszystko robi "pod publike" strzelaja kolejne gafy i robią ustawy-buble(mam na mysli rząd) potem czekaja na sondaże,gdy sa przychylne to można ogłosić sukces,gdy negatywne wtedy Tusk szuka winnych wśród swoich współpracowników i jako "mąż stanu-wybawiciel" naprawia błędy i ratuje Polskę z opresji.Jak mozna cokolwiek bezmyślnie podpisac,a potem myslecz,czy to bylo dobre i mądre..?

Komentarz został ukrytyrozwiń
puchacz
 • puchacz
 • 18.02.2012 13:20

Acta to kukułcze jajo podrzucone europie przez USA rodem z 20 starego wieku gdy swiatem rządziy 2 imperia ZSRR i USA i nie było informatyzacji i dostepu do dóbr kultury i wiedzy w tym nowoczesnym zakresie...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.