Facebook Google+ Twitter

ACTA. Parlament Europejski zdecyduje o jej losie już w lipcu?

Wideodebata ze studia telewizyjnego w Brukseli. Po stronie zwolenników ACTA Rupert Schlegelmilch z Komisji Europejskiej i Daniel Friedlaender ze zrzeszającej wydawców organizacji IFPI. Przeciwnicy ACTA to europoseł David Martin i europoseł Christian Engstrom z Partii Piratów.

W czwartek odbędzie się ostatnie głosowanie na forum komisji - w komisji handlu międzynarodowego PE. Pod głosowanie na sesji plenarnej ACTA poddana zostanie prawdopodobnie jeszcze przed wakacjami - już w lipcu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Całkiem wartościowy materiał. Ciekawa dyskusja. Dwaj panowie będący przeciw wypadli słabiej (prowadzący był bardziej dociekliwy), mniej konkretniej. Argument :"ACTA będzie ograniczał wolność w internecie" jest mało precyzyjny. Konkretniejsze już było stwierdzenie, że ACTA jest mało precyzyjne i stwarza wielkie pole do interpretacji.
Dyskusja trwa, urzędnicy dyskutują i ubolewaja nad EU zalewaną podróbkami, a tymczasem od lat największy eksporter do EU, czyli Chiny, całkiem bezkarnie zalewają nas swoim badziewiem różnego autoramentu i nie widać jakoś żeby coś się działo w tym kierunku. Gdyby powstrzymać te tysiące ton chińskich towarów wpływające codziennie do Rotterdamu i Hamburga, UE od razu miałaby w znacznej mierze problem podróbek z głowy. Niestety Chiny to za duzy partner handlowy. I tu jest pies pogrzebany.

Komentarz został ukrytyrozwiń

http://wyborcza.pl/1,75248,11026891,Letowska__ACTA_to_wynik_lobbingu.html

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.