Facebook Google+ Twitter

ACTA: Prezydent pisze do RPO. Ziobryści przeciwko Zdrojewskiemu

Prezydent Komorowski skierował do Rzecznika Praw Obywatelskich list z prośbą o zajęcie stanowiska w sprawie ACTA. Pyta się w nim, czy ratyfikacja umowy nie naruszy praw obywatelskich. Solidarna Polska żąda z kolei dymisji ministra kultury Bogdana Zdrojewskiego.

 / Fot. prezydent.plDo dyskusji w sprawie ACTA włącza się prezydent. Szefowa biura prasowego Kancelarii Prezydenta Joanna Trzaska-Wieczorek poinformowała serwis TVN24.pl, że Bronisław Komorowski wystosował list do Rzecznika Praw Obywatelskich, Ireny Lipowicz. W dokumencie prezydent zwraca się o zajęcie stanowiska, czy ratyfikacja traktatu nie ograniczy konstytucyjnych praw obywateli.

Prezydent Komorowski stwierdza w liście, że uliczne i internetowe protesty świadczą o zaniepokojeniu społeczeństwa, zwłaszcza młodszej jego części, że może być zagrożona wolność konstytucyjna. Dodaje też, iż do takich obaw i pytań trzeba podchodzić z najwyższą powagą.

Podczas konferencji prasowej w Sejmie ponownie głos w sprawie ACTA zabrał Zbigniew Ziobro - informuje Dziennik.pl. Zdaniem posłów Solidarnej Polski, minister kultury Bogdan Zdrojewski zaniedbał swoje obowiązki, związane z przeprowadzeniem społecznych konsultacji. Posłowie dodają, że Zdrojewski powinien był wyjaśnić wszystkie wątpliwości wobec kontrowersyjnej umowy ACTA. W związku z tym "Ziobryści" żądają jego dymisji.

Zbigniew Ziobro nie wykluczył też złożenia wniosku o wotum nieufności wobec ministra Boniego. Jego zdaniem to właśnie minister cyfryzacji jest odpowiedzialny merytorycznie za przyjęcie ACTA. Solidarna Polska ma nadzieję, że ich wnioski poprą posłowie pozostałych, oprócz Platformy, klubów parlamentarnych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (15):

Sortuj komentarze:

NoSt3r
 • NoSt3r
 • 03.02.2012 14:12

http://goo.gl/eCxRU <-- wszystko o ACTA i legalności pobierania plików z internetu - wypowiedź znanego prawnika

Komentarz został ukrytyrozwiń
łaczę sie w buli i nadzieji
 • łaczę sie w buli i nadzieji
 • 02.02.2012 19:43

gratulacje za zdjęcie.
w tej aureoli z gwiazdek wygląda jak św. Bronek .
św Bronisławie - módl się za nami

Komentarz został ukrytyrozwiń
zaza kitrz
 • zaza kitrz
 • 02.02.2012 01:07

podobno ACTA nie obowiązuje tak twierdzi PO. A mnie trzy dni temu skasowano całą pocztę z kilku lat, z danymi moich klientów . Skasowano po tym, jak przesłałem film z demonstracji w warszawie. Niektórzy chcieli rządów obcokrajowców to je mają. Teraz można napadać w domu na internautów w majestacie prawa. przedtem niemożna było a teraz już jest paragrafik. Stan wojenny to pecha.

Komentarz został ukrytyrozwiń
 jacek
 • jacek
 • 01.02.2012 21:37

dziękuję

Komentarz został ukrytyrozwiń
 jacek
 • jacek
 • 01.02.2012 21:26

Panie Kowalski , zdjął pan P Szymborską z " jedynki "

Komentarz został ukrytyrozwiń
Ciekawski Jestem
 • Ciekawski Jestem
 • 01.02.2012 20:42

Tutaj ciekawe rozwiązanie dylematu arogancji władzy:
http://wp.me/p2alEC-1P

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzom ciekawy co odpowie RPO. Bo prezydentowi pewnie raczy odpowiedzieć i raczej nie po uważaniu. Bo w sprawie niekonstytucyjnego prawa wyborczego nie chce się jakoś wypowiadać.

Komentarz został ukrytyrozwiń
to ja
 • to ja
 • 01.02.2012 18:21

słyszałem w radiu, że pewna kobieta została już skazana przez ACTA - 4 miesiącei 4tys. kary ;/

Bardzo wazna informacja jest taka, ze ACTA jest niezgodna z Polskim prawem, chodzi o to, że w Polsce jest prawo domniemania niewinnosci (czyli jak nie ma wystarczajacych dowodow to nie mozna skazac obywatela), a w ACTA jest na odwrót i jezeli ACTA powie ze pobrales film to Ty sam musisz sie bronic i szukac dowodow na to, ze nie sciagales, bo ACTA nie musi miec dowodow zeby Cie skazac. !!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Servantes
 • Servantes
 • 01.02.2012 17:50

Moderatorze do szkoły jak nie umiesz rożróżniać cyfr ,specjanie sprawdziłem wpis kodu i był prawidłowy baranie

Komentarz został ukrytyrozwiń
Servantes
 • Servantes
 • 01.02.2012 17:48

A ja jako uczciwy Polak żądam delegalizacji RP i PiS za działania destebilizacyjne w kraju i podawanie falszywych wiadomości prowadzących do powstawania niepokoju społecznego.Na marginesie Panią Strężyńską na Premiera i niech stworzy Rząd fachowców a nie jak dotychczas tworzono Rządy idiotów partyjnych

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.