Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

12648 miejsce

Activator wydał płytę, ale muzyka hardstyle nie dociera do Polski

"Activator - Activator" to nowa płyta Manuela Tessarollo znanego jako Dj Activator, w zdobywającym coraz większą popularność gatunku muzycznym, jakim jest hardstyle.

Okładka płyty. / Fot. materiały prasoweDj Activator aka Manuel Tessarollo urodził się w Bassano del Grappa we Włoszech. Jego kariera didżeja zaczęła się w lecie 1995 roku, gdy był rezydentem (osobą prowadzącą imprezy) w klubie J&J-Orbital we Włoszech. Przez następne 5 lat grał jakoś gość specjalny w najlepszych włoskich klubach, takich jak Fabula Strauss Tour, Sonnar, Under Construction, Energy Club, Ecu i Fuse. Jego najnowsze dzieło "Activator - Activator" promowała płyta winylowa "Activator - Authentic Style", w którego skład wchodziły dwa nagrania: "Authentic Style" i "Activator".

Hardstyle jest ciężką odmianą muzyki trance (hardtrance), czyli muzyki elektronicznej. Jej tempo wynosi około 140-155 bpm (bitów na minutę), najbardziej znany jest ten gatunek w Holandii i Belgii. Za rodziców tego gatunku uważa się The Prophet i Lady Danę, jednakże zapoczątkował go Scot Project. Największymi imprezami z hardstylem są imprezy "Q-dance" (Qlimax, Defqon.1 itp.) w Polsce jednak wybór takich imprez jest bardzo ubogi.

Największym problem jednak jest to, że w naszym kraju niestety nie da się kupić płyty Dj Activatora oraz bardzo trudno jest kupić płyty innych wykonawców tego gatunku. Mimo rosnącej popularności takiej muzyki nikt nie wpadł na pomysł sprowadzania jej do Polski. Sklepy internetowe niestety są zazwyczaj też dość ubogo wyposażone w ten gatunek muzyczny. Niedawno odbyła się impreza o nazwie "Global Gathering 2009", na jednej ze scen był grany właśnie hardstyle, na pozostałych inne gatunki muzyki elektronicznej.

Wybrane dla Ciebie:


Zobacz inne materiałyKomentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.