Facebook Google+ Twitter

Ad Franek po co ci to?

Jakiś czas temu napisałem tekst o bezsensownej decyzji przyjęcia funkcji trenera reprezentacji Polski w piłce nożnej przez dobrego trenera Franciszka Smudę. I stało się - ponieśliśmy sromotną klęskę z reprezentacją Hiszpanii 0:6. Katastrofa.


Ci, którzy ostatni byli powoływani nie mają absolutnie (i słusznie) przekonania do swoich umiejętności piłkarskich. Aktualny stan polskiej piłki to katastrofa. Dawno już nie mieliśmy tak słabych drużyn klubowych i tak słabej reprezentacji. Jedynie zarząd PZPN z intelektualistą Latą na czele ma się dobrze. Tam ciągle jest wszystko w porządku i coraz lepiej.

Nie wiem na co liczy Smuda. Sukcesu nasza piłka nie odniesie przez kilkanaście najbliższych lat, musi dokonać się zmiana pokoleń, muszą dojść do głosu młodzi, a młodzież też w tej chwili sukcesów nie odnosi. Generalnie klapa na całej linii.

I w takiej sytuacji sympatyczny Franek Smuda bierze kadrę. Na cud nie ma co liczyć. Cud już się przytrafił Beenhackkerowi, kiedy z kiepskimi kopaczami po raz pierwszy w historii polskiej piłki awansował do finałów mistrzostw Europy. Następny zdarzy się za 100 lat.

I tak dobry trener Smuda poniesie klęskę, która ciężkim gów..em zawiśnie na jego trenerskiej piersi. Wczoraj widziałem z nim wywiad w telewizji, chyba jakoś zaraz po nominacji. Minę miał nietęgą, tak jakby sam nie bardzo wierzył w to co mówi, a mówił jakieś bzdety, że razem z zarządem i tak dalej...

Fakt, długo Franciszek Smuda czekał na nominację na trenera kadry, ale doczekał się w okresie dla sprawowania tej pracy beznadziejnym. Szkoda nazwiska panie Franku, szkoda dotychczasowego dorobku. No, chyba, że tylko i wyłącznie względy finansowe zadecydowały. Ale czy warto psuć sobie zdrowie i nerwy choćby i dla bardzo dużych pieniędzy? Zobacz pan, panie Smuda, jak po przygodzie z naszą piłką wygląda ten biedny Leo. Wrak człowieka.

baranowski.blog.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.