Facebook Google+ Twitter

Adam Bielan: Dokumenty ws. Jarosława Kaczyńskiego zostały sfałszowane

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-04-25 19:06

Rzecznik PiS Adam Bielan podkreślił, że dokumenty w sprawie Jarosława Kaczyńskiego, o których mówił Janusz Palikot zostały sfałszowane.

Poseł PO na konferencji w Lublinie zwrócił się do IPN, aby zbadał teczkę Jarosława Kaczyńskiego. Powiedział, że dostał kserokopie dokumentów na temat prezesa PiS, które - według niego - mogą być dla Jarosław Kaczyńskiego kompromitujące.

Adam Bielan przypomniał, że szef PiS ujawnił i rozdał dziennikarzom teczkę z materiałami, które zbierała o nim Służba Bezpieczeństwa. Dodał, że działania Janusza Palikota są kolejnym aktem niszczenia elementarnych standardów życia publicznego w Polsce. -Bezpośrednią odpowiedzialność za to ponosi Donald Tusk przewodniczący Platformy Obywatelskiej - zaznaczył poseł Bielan.

Rzecznik PiS podkreślił, że Palikot stara się odwrócić uwagę mediów od swoich kłopotów.

Poseł Palikot zastrzegał, że nie podejrzewa lidera PiS-u o współpracę ze Służbą Bezpieczeństwa. Jednak tłumaczył, że lektura esbeckich notatek może różnym osobom nasuwać różne wnioski. Te niekoniecznie muszą być korzystne dla byłych opozycjonistów. Dlatego postuluje, by archiwum IPN udostępnić szerokiej publiczności. Wówczas każdy będzie mógł osobiście zapoznać się z dokumentami przechowywanymi w archiwum Instytutu. Poseł Palikot tłumaczył, że chce w ten sposób pozbawić historyków monopolu na interpretację dokumentów wytworzonych przez służby specjalne PRL.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.