Facebook Google+ Twitter

Adam Boniecki ze Złotą Gruszką

Złota Gruszka została wręczona. Prestiżowa nagroda dla dziennikarzy z Polski południowej w tym roku przypadła księdzu Adamowi Bonieckiemu, redaktorowi naczelnemu Tygodnika Powszechnego.

Adam Boniecki odbiera Złotą Gruszkę z rąk Jacka Majchrowskiego, prezydenta Krakowa / Fot. Sławomir OstrowskiW tym roku statuetka trafiła w ręce Adama Bonieckiego. - Nagroda, która pochodzi od środowiska dziennikarskiego jest szalenie miła - przyznał laureat. Odniósł się także do samego miejsca w którym odbierał nagrodę (Klub Dziennikarzy "Pod Gruszką" - red.)- Z tym miejscem wiążą się ważne wspomnienia. Tutaj 45 lat temu dostałem legitymacje, oprawioną skórą, z napisem prasa. Pamiętam też, że Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich nigdy niczego ode mnie nie chciało poza składkami, ale dawało mi to cudo - wspominał Boniecki. Złota i Zielona Gruszka / Fot. Sławomir Ostrowski / W24

Wręczona została także nagroda Zielonej Gruszki. Jest ona przyznawana "dla młodych, obiecujących dziennikarzy za wyraźne oznaki talentu i temperamentu dziennikarskiego, przejawiające się w publikacjach ostatniego roku poprzedzającego konkurs". W tym roku otrzymał ją Dariusz Zalewski, dziennikarz radiowy grupy medialnej Agora. - Odpowiedzialność za słowo, które się pisze jeszcze bardziej wzrasta. Nie mogę pozwolić sobie na spuszczenie z tonu. Muszę dalej pracować - powiedział nagrodzony.

Adam Boniecki o dziennikarstwie obywatelskim

ksiądz Adam Boniecki, redaktor naczelny Tygodnika Powszechnego / Fot. Sławomir Ostrowski / W24Redaktor naczelny Tygodnika Powszechnego powiedział W24.pl co sądziPrezydent Krakowa wręcza Zieloną Gruszkę Dariuszowi Zalewskiemu / Fot. Sławomir Ostrowski / W24 na temat dziennikarstwa obywatelskiego i Dniu DO. - Dziennikarstwo obywatelskie jest jeszcze zjawiskiem słabo rozpoznawalnym. Z takiego dziennikarstwa trudno się przebić. Po drugie dziennikarstwo musi być profesjonalne. Wtedy jest dobre jako dziennikarstwo.Więc to jest coś bardzo trudnego, by być profesjonalnym zarówno w dziennikarstwie jak i w dziennikarstwie obywatelskim - powiedział ksiądz Adam Boniecki.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.