Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

1759 miejsce

Adam Giza - rybniczanin na szklanym ekranie

Pochodzi z Rybnika. Od trzech lat, Adam Giza jest jedną z twarzy Telewizji Silesia. Zanim został dziennikarzem, był sportowcem. Jednym z jego najważniejszych triatlonowych sukcesów jest piąte miejsce na Mistrzostwach Europy.

Dziennikarz Adam Giza / Fot. Adam GizaW szkole Adam Giza odkrył w sobie zamiłowanie do pływania. W tej dyscyplinie sportowej odnosił sukcesy, lecz równie mocno lubił biegać i jeździć na rowerze, dlatego zdecydował się na triatlon, który łączy w sobie te wszystkie dyscypliny. O sukcesie zawodnika, decyduje łączny czas wszystkich, trzech konkurencji.

- Zawsze lubiłem pływać, jednak fascynowało mnie bieganie i jazda na rowerze, a triatlon łączy w sobie te wszystkie dyscypliny sportowe – mówi Adam Giza.

Szybko po rozcięciu kariery sportowej, przyszły pierwsze sukcesy. Wysokie miejsca na mistrzostwach Polski i Europy sprawiły, że sport nie był już tak atrakcyjny, jak początkowo, a perspektywa zbliżającej się matury i studiów sprawiła, że bardziej fascynująca stała się dla Adama Gizy druga strona kamery, czyli dziennikarstwo.

Swoje pierwsze dziennikarskie kroki, stawiał w rybnickim portalu informacyjnym, gdzie opisywał życie mieszkańców rodzinnego miasta, jak również jego problemy. Adam Giza i Maciej Miecznikowski / Fot. Adam Giza

Idealnym miejscem dla osoby chcącej spróbować swoich sił przed kamerą, stała się nowo powstająca, regionalna Telewizja Silesia. Adam Giza przeszedł casting i tak stał się prezenterem stacji, a ze względu na dziennikarskie obowiązki przeprowadził się do Katowic. Nie ukrywa, że rodzinny Rybnik jest dla niego miejscem szczególnym i chętnie do niego wraca.
- Zawsze pasjonowała mnie druga strona kamery, czyli zadawanie pytań. Kiedyś ja na nie odpowiadałem jako sportowiec, potem chciałem spróbować je zadawać - mówi Adam.

Prowadził kilka programów. Najdłużej na wizji utrzymał się program „Miasto Rozrywki”, którego ostatni odcinek został wyemitowany 10 września. W programie pokazywał inne oblicze polskiej i śląskiej kultury. Na szklanym ekranie zapowiadał imprezy, przeprowadzał wywiady z osobami z pierwszych stron gazet, ale także z młodymi artystami, którzy dopiero stawiają swoje pierwsze kroki na polskiej scenie muzycznej. Adam Giza z kamerą był zawsze tam, gdzie działo się coś ciekawego.

Do nowych wyzwań dziennikarza należy prowadzenie prognozy pogody. Jak sam przyznaje długo, bo aż dwa tygodnie bronił się przed propozycją prowadzenia takiego programu, jednak ostatecznie zgodził się i postanowił udowodnić, że program - prognoza pogody może być inny niż wszystkie. - Broniłem się przed przyjęciem propozycji bycia „panem od pogody”. Nie umiałem sobie tego wyobrazić. Jednak oglądałem pogodę prowadzoną przez Jarosława Kreta i to mnie zainspirowało. Nie chciałem i nie chcę pokazać pogody w zwykły szary, bury sposób, chcę aby nawet przy chmurach można było powiedzieć coś pozytywnego- stwierdza z satysfakcją dziennikarz.

Adam Giza / Fot. Adam GizaW czasie wakacyji kandydował na antenie TVP 2 do tytułu „Ambasadora polskiej turystyki”. Nagrodą był rejs po wszystkich nadbałtyckich portach. Ostatecznie Adam Giza wszedł do finałowej czwórki, niestety nie udało mu się popłynąć żaglowcem w rejs, ale za to promował Śląsk w kilku materiałach emitowanych w porannym programie „Pytanie na śniadanie”, na antenie TVP2.

Obecnie, oprócz prognozy pogody, prowadzi poranne pasmo antenowe w TVS „Radio Silesia na wizji”, natomiast od grudnia, w każdą niedzielę, widzowie będą mogli oglądać na antenie tej stacji nowy program. Jego szczegóły owiane są tajemnicą, natomiast możemy zdradzić, że będzie to talk- show, prowadzony przez Adama Gizę.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (64):

Sortuj komentarze:

Dariusz Bartyzel
 • Dariusz Bartyzel
 • 08.06.2011 06:49

Żeby coś się zdarzyło
Żeby mogło się zdarzyć
I zjawiła się miłość
Trzeba marzyć
Zamiast dmuchać na zimne
Na gorącym się sparzyć
Z deszczu pobiec pod rynnę
Trzeba marzyć
Gdy spadają jak liście
Kartki dat z kalendarzy
Kiedy szaro i mgliście
Trzeba marzyć
W chłodnej, pustej godzinie
Na swój los się odważyć
Nim twe szczęście cię minie
Trzeba marzyć
W rytmie wietrznej tęsknoty
Wraca fala do plaży
Ty pamiętaj wciąż o tym
Trzeba marzyć
Żeby coś się zdarzyło
Żeby mogło się zdarzyć
I zjawiła się miłość
Trzeba marzyć


Niech wybranka Twojego serca zawsze Cię Adamie uszczesliwia i będzie ostoją Twojego zycia.
Samych sukcesów w pracy zawodowej, by ona przynosila zadowolenie i satysfakcję oraz w zyciu osobistym. Cieplutko pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Grzegorz Milcuszek
 • Grzegorz Milcuszek
 • 01.06.2011 20:14

Szkoda byloby gdybys Adamie odszedł z TVS. Trzymaj się mocno na tym stanowisku, ktore obecnie zajmujesz. Jestes nam potrzebny. Samych osiągnięć w dalszej pracy/ Pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Magdalena Foltys
 • Magdalena Foltys
 • 31.05.2011 08:56

Adam Giza walczy o stanowisko prezentera prognozy pogody w "Dzień dobry TVN". wyślij sms o treści P1 na numer 7227!!!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Maria Kowalewska
 • Maria Kowalewska
 • 30.05.2011 08:20

Miło Ciebie znów zobaczyć i uslyszeć na antenie radia i TVS Silesia i pozdrowic w towarzystwie pieknej damy. Nie ma jak nowy tydzień tak rozpoczać. Oby tak dalej Panie ADAMIE. Pozdrawiam i samych sukcesów zycze.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Celina Załęcka
 • Celina Załęcka
 • 30.05.2011 06:43

Witam cieplutko


Nigdy nie jest za mało miłości,
Więc nie bój się że dasz jej za wiele
Tobie nic się nie stanie
A kogoś innego możesz uratować,
Od żalu, od zamknięcia się
W samym sobie.
Miłość jest czymś czego potrzebuje każdy.
Więc daj jej nawet napotkanemu nieznajomemu,
A zobaczysz że to Cię uszczęśliwi,
Że dałeś komuś coś
Czego nigdy od nikogo
Nie dostał!
Gdy ktoś o tobie pamięta życie kolorów nabiera.
Bo to co daje skrzydeł to pamięć Przyjaciela!...

Pozdrawiam i zyczę Panie Adamie samych osiagnięć tak w zyciu osobistym jak i w pracy zawodowej.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Marek Olik
 • Marek Olik
 • 20.05.2011 08:20

Witam cieplutko i pozdrawiam w kolejnym dniu pięknego miesiaca maja i zycże samych osiagnieć i sukcesów w pracy. Pieknie wykorzystujesz Adasiu talenty. Oby tak nadal. Niech Ci zawsze towarzyszy usmiech i radosc a praca przynosi satysfakcje. Marek

Komentarz został ukrytyrozwiń
Urszula Skuza
 • Urszula Skuza
 • 19.05.2011 18:12

Milo czyta sie takie komentarze a jeszcze milej oglada na wizji.Samych sukcesow w pracy zawodowej i w zyciu sosobistym zycze i pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń
K.J Maksymiukowie
 • K.J Maksymiukowie
 • 18.05.2011 09:16

Droga do szczescia prowadzi przez zycie i dobrze spelnione powolanie. Kazde powolanie jestem darem od Boga i to rowniez P. Adamie, ktore Pan realizuje w drodze przez ziemię. Zyczymy aby nie zabraklo Panu zapalu w tej pracy jak dotad. Pozdrawiamy i zyczymy sukcesow na tej drodze. Krystyna i Janusz.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Marcin Milka
 • Marcin Milka
 • 16.05.2011 21:07

____”Przepiękne są dni,
gdy płyną w uśmiechu
i szczęściu, a jeszcze

piękniejsze, gdy mijają
w pięknym towarzystwie,
otoczonym piękną
przyjaźnią
zrozumieniem i wspaniałą
wspólną rozmową.
Z całego serca
życzę
takich chwil
jak najwięcej"___

Gratulacje! Sukcesów w zyciu życzę!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Maria Kawa
 • Maria Kawa
 • 15.05.2011 14:43

Gratuluje i zycze samych osiagnieć tak w zyciu osobistym jak i w pracy zawodowej. Przed Panem piekna droga.Oby byla zapisywana z dnia na dzień samym dobrem, uczciwa pracą i miloscią. Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.