Facebook Google+ Twitter

Adam Hofman: Nawet kara śmierci dla pijanych kierowców

Wtorkowym gościem Moniki Olejnik i Radia ZET był Adam Hofman. Przeszły - przyszły rzecznik PiS udzielił odpowiedzi w kwestii kar dla pijanych kierowców, gender i sfałszowanych wyborów. Wyraził też swój stosunek do użytkowania Twittera.

 / Fot. Bartek Syta, PolskapresseGościem RadiaZET był Adam Hofman, poseł i polityk Prawa i Sprawiedliwości. Monika Olejnik jako gospodarz programu nie zawodziła pytając, podpytując, demistyfikując, kontrując i w ogóle...

Kara śmierci dla pijanych kierowców

Rozmowa z Adamem Hofmanem rozpoczęła się od tematu, który odzwierciedla atmosferę jaka zapanowała w Polsce pierwszych dni nowego roku. Kolejne wypadki na drogach i ulicach miast z udziałem nietrzeźwych, a nawet naćpanych kierowców stały się powodem do niezliczonych rozmów i dyskusji. Poseł PiS zaznaczył niejako tytułem wstępu, że reprezentuje ludzi i poglądy, które obstają nie tylko za nieuchronnością kary, ale też za jej surowością. Podkreśla, że szczególnie brak takich kar w "sytuacjach drastycznych (...) należę do tych ludzi, którzy uważają, że za bestialskie zbrodnie w stosunku do dzieci, do niewinnych ludzi powinny być stosowane kary najwyższe, włącznie z karą śmierci." Wspomniał przy tym osobę tragicznie zmarłego w katastrofie smoleńskiej Zbigniewa Wassermanna, który już przed laty proponował konfiskatę samochodu jako narzędzia zbrodni. Ten "drastyczny środek" według Hofmana jest niezbędny celem dalszego zapewnienia bezpieczeństwa. Obecnie daje się zauważyć łagodne traktowanie sprawców najcięższych przestępstw.

Prawo i Kaczmarek, Szeliga i sprawiedliwość

Monika Olejnik nie pominęła drażliwych kwestii jakie pojawiły się ostatnio odnośnie osób pierwszego planu Prawa i Sprawiedliwości. Doniesienia mediów na temat posłów Tomasza Kaczmarka i Piotra Szeligi tyczą się spraw delikatnych zahaczających o sferę subtelności. Adam Hofman dystansuje się od oceny publikacji, gdyż ich wiarygodność jest na chwilę obecną co najmniej sporna. Zarazem zdaje się przyznawać indagującej go Monice Olejnik, że popularny agent Tomek może być dla kogoś niewygodny: "Był kłopotem dla różnego rodzaju patologii w służbach i policji. Na pewno przez te miesiące były zbierane na niego haki." Kłopoty posła Szeligi i szeroko komentowane kontakty z prostytutkami zostały przez Hofmana ocenione jako zło powracające: "A więc taka sytuacja wraca do polityka bumerangiem. I do Zbigniewa Ziobro ojca chrzestnego dziecka Szeligi, trafiła bumerangiem. I ja jestem daleki żeby oceniać sytuację kategorycznie, tak, daleki jestem od tego, bo to musi wyjaśnić prokuratura, no ale jeśli to było tak jak w tej Samoobronie z Golikiem, że facet skorzystał, nie zapłacił, no to, no to nie jest zbyt pachnące." No tak, przykłady można by mnożyć i tak dalej.

Gender - agresywna ideologia

Pytanie o dzieci i styczność z gender jest dla Adama Hofmana dość prowokujące. Jako ojciec ma dość wyrazistą wizję przykładowego przedszkola i mówi: "Proszę mi wierzyć bardzo mocno bym interweniował." Jego orientacja w problematyce wystarcza aż nadto, by przedkładać istotę kontrowersji na zasadach swoistej definicji: "Gender, to jest agresywna ideologia, która walczy z normalnym podejściem do tego, że jak ktoś się urodził kobietą lub mężczyzną, to ma nim być." Czy można coś dodać, coś ująć? Pewnie tylko tyle, że całe zainteresowanie gender wydaje się być napędzane i rozdmuchiwane przez feministki i pochodne. Co istotne, a nie umyka uwadze Adama Hofmana to państwowe pieniądze, które chcą pozyskiwać wszyscy piewcy gender w celach najróżniejszych. Polityk PiS jest zatem zainteresowany "jak te pieniądze są wydawane, na co i po co i czy w ogóle jest sens."

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (16):

Sortuj komentarze:

Srebro, szukaj idiotów gdzie indziej.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Chcesz wiedzieć czy jesteś trzeźwy ?
Pobierz aplikacje alkomat na smartphon lub tablet - http://goo.gl/TzCCQ0
Aplikacja działa w każdych warunkach jest atestowana przez ADAC .
Lepiej się pilnować niż stracić prawko :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tomku, a niby po co? Wypisz się z Kościoła i masz problem z głowy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Adam Hofman powiedział że; "Z panem Bogiem to jest kwestia wiary, a nie uwierzenia. W pana Boga wierze, a episkopatowi wierze", czyli Adam Hofman samodzielnie nie potrafi myśleć a zachowuje się jak ta papuga przekazująca nam "prawdy objawione" przez Episkopat.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jak wszytko jest takie łatwe i możliwe, szczególnie wypowiadanie umów, to ja bardzo proszę wypowiedzmy Konkordat!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tu akurat purytańskie zapędy wykazuje facet, który nie możne żyć bez szybkiego samochodu i sam za kołnierz nie wylewa.

Mając w pamięci "penisowe" występy Hofmana na Podkarpaciu powiem tak: "nie mów hop, dopóki nie przeskoczysz; ale i wtedy nie mów hop, bo nie wiesz, w co wskoczyłeś".

Komentarz został ukrytyrozwiń

No nieźle byśmy sobie narobili wypowiadając Protokół Nr 6 do Europejskiej Konwencji o Ochronie Praw Człowieka. Zgodnie z art. 6 Protokołu "Państwa-Strony uznają postanowienia artykułów od 1 do 5 niniejszego Protokołu za dodatkowe artykuły Konwencji, a wszystkie przepisy Konwencji stosuje się odpowiednio."

Mowa tu o Europejskiej Konwencji o Ochronie Praw Człowieka, a skoro przepis o zniesieniu kary śmierci jest dodatkowym artykułem tej konwencji, musielibyśmy w praktyce wypowiedzieć Europejską Konwencję o Ochronie Praw Człowieka i Podstawowych Wolności, co równałoby się wyrzuceniu nas z Rady Europy. Owszem można, ale wątpie czy ktokolwiek się na to porwie... wg mnie poseł Hofman udaje głupiego. Chyba, że rzeczywiście tego nie wie, ale to by bardzo źle o nim świadczyło ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Może nie jest łatwo wprowadzić karę śmierci ale jest to możliwe. Wystarczy wypowiedzieć tą umowę tak jak różne kraje wypowiadają protokół z Kioto odnośnie emisji zanieczyszczeń.

Pani Elu - więc nasza rozmowa wygląda mniej więcej tak:
Pani - Tusk nie będzie prywatyzował bo tak powiedział.
Ja - Tusk kłamie
Pani - Kaczyński obiecał i nie dał, wszyscy kłamią.
Tylko czemu nadal Pani wierzy że Tusk nie sprywatyzuje LP?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kto da więcej? Jako poseł powinien się orientować chyba, że w PL nie tak łatwo wprowadzić karę śmierci, ponieważ uniemożliwiają to przyjęte przez nas zobowiązania międzynarodowe. Ja to wiem a on nie? To ktoś tu jest nie na swoim miejscu :>

Komentarz został ukrytyrozwiń

Cieszę się, że komentatorzy nie strugają czarnych pryzmatów. Nadal wolę odróżniać kamień od Kamienia. Premier Tusk bardzo mądrze ujął naród (w jakiejś ilości punktów procentowych na pewno): "Nie będziemy licytować się z tymi, którzy od kilkudziesięciu godzin z powodu tej tragedii w Kamieniu Pomorskim rozpoczęli taki nieograniczony przetarg na jak najbardziej radykalne czy kontrowersyjne rozwiązania."

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.