Facebook Google+ Twitter

Adam Hofman: "Nawet lemingi tego nie łykają"

W dzisiejszym "Kontrwywiadzie RMF" rzecznik PiS, Adam Hofman, wypowiedział się w kilku kwestiach.

Z obawy o ewentualny brak obiektywizmu nie będę komentował wypowiedzi Adama Hofmana. Zacytuję Pana rzecznika, który był łaskaw powiedzieć o śledztwie smoleńskim:

"To śledztwo od początku jest prowadzone tak, że w każdym jego obszarze widać błędy, zaniechania, ignorancję, a może celowe działanie i jest tylko jedna rada. Żeby ono zostało przeprowadzone, to trzeba w Polsce zmienić władzę.
Co można mówić o tym śledztwie, w którym już wiele rzeczy zrobić się nie da, bo np. wrak pocięty, bo ziemię nie da się sprawdzić. Ta prokuratura już tyle zawaliła, że ja za dużo od niej nie oczekuję. Ja czekam, że w Polsce przyjdą czasy, że to śledztwo będzie można wyjaśnić porządnie". Czy "inne czasy" cofną czas i utracona szansa powstanie jak feniks z popiołów?

O Jałcie, bojkocie i "sprawie Tymoszenko": "Donald Tusk i Prezydent Komorowski powinien powiedzieć: jak Julia Tymoszenko nie będzie wolna, nie pojedziemy na Ukrainę. Przepraszam, ani dla Ukraińców, ani dla Polaków to, że Donald Tusk sobie samolotem na meczyk do Kijowa nie pojedzie, nic się nie stanie, a być może to pomoże Julii Tymoszenko". Zarówno "meczyk", jak i sprawa Julii Tymoszenko, w ustach Adama Hofmana brzmią moim zdaniem pretekstowo.
Pan rzecznik używa Euro i więzienia byłej premier do walki politycznej na polskim boisku.

Komentując doniesienia z pałacu prezydenckiego, że zapowiedź apelu o zmianę prawa na Ukrainie doprowadziła do odwołania szczytu jałtańskiego: " No to trzeba do tego dodać hoł, hoł, hoł i pójść do lasu. No tego to już nawet lemingi nie łykają. Prezydent robi dobrą minę do złej gry, ale skompromitował się w tej sprawie, bo powinien jako jeden z pierwszych powiedzieć, że do Jałty nie pojedzie, bo to Polska powinna mieć w tej sprawie pierwszy głos, bo jest pierwsza". Jakkolwiek nie rozwinęłaby się sprawa szczytu jałtańskiego środowisko polityków nie będących apologetami Premiera i Prezydenta w tej kwestii znalazłoby kij.

Na stwierdzenie, że Komorowski namawiał, żeby tam jechać, bo to jest potwierdzenie prozachodnich aspiracji Ukrainy i trzeba tam być.
"No to gratuluję, jak chciał siedzieć przy jednym stole z damskim bokserem - z Janukowyczem, który uwięził Julię Tymoszenko i doprowadził do tego, że ona jest bita. Nasz Prezydent wlecze się w ogonie i to ze spuszczoną głową, bo przegrał w sprawie Jałty."
Argument "damskiego boksera" powinien zostać użyty w apelu PiS o zerwanie stosunków dyplomatycznych z Ukrainą.

O Euro.
"Mimo tego, że Donald Tusk schrzanił wszystko co miał zrobić rząd, czyli nie ma dróg, autostrad, kolei to dlatego, że Polacy są przedsiębiorczy, samorządowcy wybudowali stadiony, że zrobili lotniska, przedsiębiorcy zrobili hotele - Euro się uda, musi się udać, bo Polacy są lepsi, niż ich rząd."
Gdyby drogownictwo i kolejnictwo były O.K., a stadiony i hotele nie - wówczas okazałoby się, że właśnie te ostatnie są w gestii rządu.

O emeryturach.
"Wszyscy będziemy musieli pracować do śmierci, chyba, że wybierzemy Prawo i Sprawiedliwość."
Czy to jest kiełbasa wyborcza z emeryta?

Na pytanie o to co sądzi o zapowiedzi celników, że poskarżą się norweskiej parze królewskiej na rząd, który nie chce z nimi rozmawiać.
"Ja widzę Donalda Tuska w greckich barwach. Kłamie tak samo jak grecki rząd."
W przeciwieństwie do słynnego "i mądzrze i politycznie" - i tendencyjnie i nie na temat.

Nie wytrzymałem i wbrew zapowiedzi dodałem od siebie "trzy grosze", niemniej jednak uważam, że czytelnicy podejmą powyższe treści osobiście...

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

@ ad Rem

Moderacja zdechła, tekst zwrócono, ja skomentowałem "Zderzaczem", który jest moderowany...:)))

Komentarz został ukrytyrozwiń
ad Rem
  • ad Rem
  • 09.05.2012 19:11

Panie Arku , to mnie Pan pocieszył , bo strach się bać takich " Hofmanów " . Dopytam , coś ta moderacja trwa i trwa :((((

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ ad Rem - pan Hofman zaplanował życie równie długie jak lista samochodów, których jeszcze nie miał. Na razie z powodu nędzy i kryzysu wypróbował zaledwie BMW, Audi, Mercedesa i Volvo.
Zostało jeszcze parę takich fajnych dla smakosza:
http://autokult.pl/2008/03/15/top-10-najdrozszych-aut-swiata

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ ad Rem

Luzik.
Stanowiska dla Hofmana nie będzie, gdyż nawet ewentualna w wyborach nie pozwoli PiS-owi na rządzenie.
To środowisko jest niekoalicyjne...:

Komentarz został ukrytyrozwiń
ad Rem
  • ad Rem
  • 09.05.2012 15:12

Tak się zastanawiam ....a jakie to nieśmiertelne stanowisko dostanie Hofman gdy [ nie daj Boże] wybory wygra PiS ? Hofman na polityce i KGHM -ie urządził się na całe życie a ma zaledwie 30 lat.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Jadwigo.
Ten tekst jest jeszcze "w moderacji"...:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

O emeryturach.
"Wszyscy będziemy musieli pracować do śmierci, chyba, że wybierzemy Prawo i Sprawiedliwość."

Trawestując powioedzenie pani Czubaszek, (do pana Piechy), że nie palący żyją też tylko do śmierci, należy przypomnieć panu Hoffmanowi, że umierają również ci, którzy nie pracują, a nawet tacy, którzy załatwili wyjątkowe warunki zatrudnienia dla swoich zon.

" No to trzeba do tego dodać hoł, hoł, hoł i pójść do lasu. No tego to już nawet lemingi nie łykają." -

Hospody pomyłuj pane Hofman! Pani Tymoszenko jako premier-oligarcha była tak pewna swej władzy, że w trakcie umizgów do Putina zapomniała o demokratyzacji prawa we własnym kraju; nie kiwnęła palcem w kierunku dostosowania prawa do standardów europejskich na Ukrainie i teraz padła teraz ofiarą własnego zaniechania. Ukraina nie ma trybunału stanu. Miałaś Julio złoty róg...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.