Facebook Google+ Twitter

Adam Hofman oczekuje przeprosin od Platformy

Rzecznik prasowy Prawa i Sprawiedliwości oczekuje przeprosin od czołowych polityków Platformy Obywatelskiej, za słowa jakie wypowiadali w związku ze sprawą Beaty Sawickiej. Wczoraj decyzją sądu, byłą posłankę PO, uznano winną zarzutu korupcji i skazano na 3 lata pozbawienia wolności.

Adam Hofman był gościem Moniki Olejnik, w programie "Gość Radia Zet". Polityk Pis przywołał słowa jakie w związku z wydarzeniami z 2007 roku wypowiadali Bronisław Komorowski, Donald Tusk oraz Jarosław Gowin. Twierdzi, iż opinie te były krzywdzące dla ówcześnie rządzących i osoby, które je wypowiadały powinny przeprosić.

"To jest wyrok, który pokazuje, że mieliśmy rację walcząc z korupcją i to jest też wyrok, który pokazuje, że prezydent Bronisław Komorowski za słowa "skrzywdzili Beatę", premier Donald Tusk za słowa "wykorzystują do walki politycznej", a chyba najbardziej Jarosław Gowin, który posunął się w tej sprawie zdecydowanie za daleko i powiedział tak: "jak patrzę na ten rząd robi mi się niedobrze, podstawili jej agenta, który ją uwiódł i następnie przez rok namawiał do korupcji", powinien po trzykroć przeprosić. Wyrok sądu w swoim orzeczeniu jest jednoznaczny – działania CBA wobec późniejszej oskarżonej nie miały podtekstu politycznego, oraz wykluczyć należy, że Sawicka była wytypowana przez służby i od początku planowano przeciw niej działanie" - mówił rzecznik prasowy PiS.

Hofman twierdzi, że przedstawianie Sawickiej jako ofiary prowokacji w znaczny sposób przyczyniło się do wyborczego zwycięstwa Platformy Obywatelskiej.

"Przepraszam Prawo i Sprawiedliwość za to, że żeśmy tak to wykorzystali politycznie i płaczem Beaty Sawickiej zmieniliśmy wynik wyborów" - kontynuował rzecznik prasowy PiS, opisując jakich słów życzyłby sobie z ust polityków PO.

Według rzecznika PiS, na przeprosiny zasługuje również słynny "agent Tomek", który przez większą część kariery zawodowej zajmował się zwalczaniem przestępczości zorganizowanej, a następnie pracą w CBA. Tomasz Kaczmarek, dziś poseł Prawa i Sprawiedliwości, twierdzi, że "podczas pracy nad posłanką Sawicką spotkał się z większym oporem, niż kiedykolwiek wcześniej". Zdaniem Hofmana oznacza to, że "PO jest gorsza niż wcześniejsza praca Tomasza Kaczmarka".

Sąd uznał Beatę Sawicką za winną płatnej protekcji, żądania i przyjęcia łapówki. Była posłanka PO została skazana na 3 lata więzienia, pozbawienie praw publicznych na 4 lata i 40 tys zł grzywny.

"Działania CBA wobec późniejszych oskarżonych nie miały podtekstu politycznego. Wykluczyć należy, że Sawicka była wytypowana przez służby i od początku planowano przeciw niej działania" - ocenił sąd, jak podaje onet.pl.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Jolka
  • Jolka
  • 17.05.2012 14:50

Jeszcze dodam , Platforma nigdy nie mówiła ,że Sawicka jest niewinna . Natychmiast została wydalona z partii a ten propagandzista żąda przeprosin.
Czy Kamiński przeprosił za śmierć setek osób , które nie doczekały się przeszczepu ?
CBA - PISOWSKIE , nakierowane było na PO i SLD . To co wyprodukowali na Leppera doprowadziło do załamania psychicznego z późniejszym samobójstwem.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jolka
  • Jolka
  • 17.05.2012 14:40

Adam Hofman kręci polityczne lody aby coś ugrać.
Po drugie , to nie koniec procesu
Po trzecie , sąd się nie wypowiadał o prowokacji agenta , wg Trybunału powinien być sądzony za przekroczenie uprawnień.
Po czwarte , Hofman musi się czymś chwalić bo wszystkie zatrzymania w świetle kamer były klapą . Dlaczego nie komentował sprawy Alexis ? totalna klapa . Zginęła niewinna kobieta p Blida.
Takie to polityczne fikołki wykonywało CBA na polecenie Kaczyńskiego
A w nagrode " niby a polityczni agenci" trafili do pisowskiego parlamentu - ohyda - tego się przykryć nie da.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.