Facebook Google+ Twitter

Adam Hofman po zdobyciu Elbląga: PiS idzie po Gronkiewicz-Waltz

Rzecznik partii PiS, Adam Hofman ocenił dziś w TVP Info, że zwycięstwo Wilka w wyborach prezydenta w Elblągu, pokazało, że elektorat tej partii się rozszerza. To sygnał, że w kraju możemy wygrać tak, by rządzić samodzielnie – powiedział.

 / Fot. Wikimedia CommonsPo podbiciu i zdobyciu Elbląga, w niedzielę 7 lipca przez PiS, w przedterminowych wyborach prezydenta miasta, szefostwo partii Kaczyńskiego, z jej liderem i rzecznikiem na czele, od świtu chodzą po stołecznych mediach w skowronkach. Głoszą rychłe zwycięstwo nad Warszawą, gdy tylko odbędzie się upragnione referendum, przeciwko prezydent Gronkiewicz-Waltz.

Musi być zwycięskie dla PiS, bowiem po zdobyciu mandatu senatora w mateczniku Platformy, jakim był Rybnik, pewien jasnowidz z partii prawej i sprawiedliwej oświadczył: Dzisiaj Rybnik – jutro cała Polska nasza. Po drodze przytrafiły się jeszcze w tym szczęściu - Bytom i Podkarpacie.

Zobacz zdjęcie - Adam Hofman, foto: PAP/Grzegorz Jakubowski) - Polskie Radio.PL.

Na stronie internetowej forum "MY-Kształciuchy", założonym 24 kwietnia 2013 r., strzelają już szampany zwycięstwa (zapewne nad Polską), a prorocze motto brzmi: "Od rzemyczka do koniczka"! Rzecznik PiS, Adam Hofman ocenił dziś w TVP Info, że zwycięstwo Jerzego Wilka z PiS w wyborach prezydenckich w Elblągu, pokazuje, że elektorat tej przyszłościowej partii się rozszerza. To sygnał, że w kraju możemy wygrać tak, by rządzić samodzielnie – ocenił z pewnością siebie, rzecznik Hofman, o czym donosi Polskie Radio.

Żeby było jasne wszystkim Polakom, rzecznik Hofman uzupełnił: Sygnał, który poszedł z Elbląga, mówi - mimo brudnej kampanii Platformy Obywatelskiej, podsłuchów i ciosów poniżej pasa, udało się poszerzyć elektorat PiS. Podkreślił, iż w Elblągu PiS było w stanie "sięgnąć nie tylko po (swój) twardy elektorat".

Przebił oczekiwania i nadzieje Hofmana, szef partii Kaczyński. W TVP Info powiedział, że PiS może osiągać nawet 50-procentowe poparcie w regionach, gdzie miał dotąd (od sześciu chudych lat) słabsze notowania, komentując zwycięstwo Jerzego Wilka w wyborach prezydenta Elbląga. – To wzmacnia nasze dążenie, żeby wygrać i zmienić Polskę – podkreślił szef PiS, donosi portal TVP Info.

Zobacz zdjęcie - Jarosław Kaczyński idzie po władzę w regionach - PiS liczy na wysokie poparcie.

Według Miejskiej Komisji Wyborczej, w ostatecznych danych z głosowania, prezydentem Elbląga został Jerzy Wilk z PiS. Otrzymał on w II turze 17 266 głosów, czyli 51,74 proc poparcia. Kontrkandydatka Elżbieta Gelert z PO, otrzymała 16 106 głosów, czyli 48,26 proc.

W radiu Tok FM, Adam Hofman powiedział, że ma przekonanie, iż jeśli dojdzie do przedterminowych wyborów w Warszawie - wygra je PiS. Jak podkreślił – pamięta, to co Jarosław Kaczyński powiedział w Elblągu, że trzeba wrócić do tego marzenia, czwartego portu, i jego rząd to robił. Pamiętam, jak Donald Tusk powiedział, że powinniśmy ochłonąć i wykąpać się w Zalewie Wiślanym. Odpowiem Donaldowi Tuskowi, żeby się wykąpał w Wiśle, bo idziemy po Hannę Gronkiewicz-Waltz – zaznaczył groźnie, choć wróżebnie.

- Jeśli ludzie, którzy odchodzą od Platformy Obywatelskiej i w pierwszej turze zagłosowali przeciw PO, byli w stanie się przełamać w drugiej turze i choć nigdy na PiS nie głosowali, mimo tej brudnej kampanii PO, tak postąpili - to coś znaczy - mówił w TVP Info Adam Hofman, ładując tymi słowami akumulatory zwolenników PiS, do walki o podbój stolicy.

Rzecznik PiS, w pełnym tonie zarozumialstwa, zauważył ponadto, że kandydatce PO w Elblągu nie pomogło to, że "premier Tusk użył wszystkich sił i zasobów, pojawił się tam wielokrotnie, pokazał, że mu bardzo zależy". - Mimo to ludzie zdecydowali się ten dysonans przekroczyć, pokazać, że jest tak źle, że trzeba zagłosować na Wilka; to jest dla nas i dla całego kraju ważny komunikat: nie ma żadnego sufitu, elektorat PiS się poszerza - stwierdził rzecznik Hofman.

Każdy trzeźwo myślący obywatel miasta Elbląga, dobrze wie, że nowy prezydent z najlepszej, wprost wymarzonej partii, niczego dobrego nie zrobi miastu i mieszkańcom przez rok. Na tyle czasu rządzenia został bowiem wybrany. Niczego dobrego nie można oczekiwać też po partii, którą cechuje silny eurosceptycyzm i niechęć do sąsiadów, w tym szczególnie do Niemiec, które mają akurat w UE i Komisji Europejskiej dominujące znaczenie. A właśnie – na domiar złego - w urzędach tej instytucji unijnej, Elbląg ma swoje żywotne potrzeby i interesy oraz długi wdzięczności i finansowe.

Bez zgodny UE i Komisji Europejskiej nie uda się żadnemu premierowi PiS, a tym bardziej prezydentowi miasta, przekopać Mierzei Wiślanej, którą podobno miał wziąć za serca dobrotliwy wujaszek Jarosław. Nie da się również zbudować w Elblągu, zapowiadanej wielkiej i szczytnej inwestycji – czwartego portu morskiego. Po pierwsze – pieniądze (skąd je wziąć), a po drugie – w jakim celu i po co miałyby wpływać do tego portu pełnomorskie statki, skoro miasto nie ma już, tak jak miało w PRL, zakładów przemysłowych. Tak, więc pozostają tylko palcem pisane na wodach Zatoki Gdańskiej i rzeki Elbląg, obietnice PiS.

Stanisław Cybruch

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (28):

Sortuj komentarze:

Elbląg zdobyty i co dalej ?
Nowy prezydent nie został zaprzysiężony .Żadna partia nie kwapi się do wejścia w koalicję z nową władzą.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wiem, wiem - fajnie pomarzyć... ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Krzysiek Grabski Dzisiaj 08:50

Krzysiu, dziecko drogie (Krzysiek? To chyba dziecko... bo w profilu nic o wieku... chociaż niektórzy Krzysztofem Cię nazywają... Dlaczego?), po pierwsze pokaż mi, gdzie ja kpię sobie z prezydenta Kaczyńskiego?

Po drugie, oficerem to ja byłem wieki temu, jeszcze jak Wojsko Polskie nazywało się LWP.

Po trzecie, nawet ten mój wpis nie jest na temat, gdyż nie dotyczy wątku artykułu, wszak autor akurat nie o mojej biografii w nim pisze.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Krzysztofie dawno nie czytałam tak mądrych i trafnych komentarzy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wiedziałam ,że te komplementy z 20:59 nie zyskają aprobaty .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przesłanie PiS-u wyrażone przez Hofmana jest jasne - "Wczoraj Elbląg, jutro Warszawa, a wkrótce i cały Świat/ oraz okolice/"

Komentarz został ukrytyrozwiń

??? jaka przerwa w życiorysie? Pewnie przede mną :)
Pamiętam sukcesy, o tak. Na przykład inwigilację mediów :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Artur Hampel

Chyba miał pan przerwę w życiorysie skoro nie pamięta sukcesów gospodarczych Polski pod rządami Prawa i Sprawiedliwości w okresie 2005 -2007.
Obecne powodzenie finansowe mogą sobie przypisywać ludzie, którzy bezpośrednio czerpią korzyści z aferalnych rządów PO.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przyznałbym Panu rację Panie Jurku, gdybym tylko wiedział jeszcze o czym Pan mówi. Jaki porządek? W jaki sposób? Jaki bucior Tuska? Mieliśmy już rządy PIS-u prezydent + premier i co? Coś z pamięcią szwankuje?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Każda opcja polityczna dąży do samodzielnego rządzenia i nikt tego nie ukrywa.Do tej pory nikomu, to się nie udało. PIS, ma realną szansę zrobić porządki w Polsce i oby stało się to jak najszybciej, bo dłużej nie da się żyć pod buciorem Tuska.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.