Facebook Google+ Twitter

Adam Lambert-nowa gwiazda popkultury

Jego ekscentryczny styl przykuwa uwagę tak samo mocno jak barwa głosu. Liczne kontrowersje wzbudził swoim homoseksualizmem. Czym jeszcze zaskoczy nas Adam Lambert?

Kariera Adama Lamberta nabrała rozpędu podczas ósmej edycji amerykańskiego Idola. Bez trudu przechodził do kolejnych etapów, zbierając coraz pochlebniejsze recenzje jury. Dobrze wypadał w każdym repertuarze. Zachwycał barwą głosu, strojem, stylem i emocjonalnym podejściem do wykonywanych utworów.

Gdy, podczas zmagań Lamberta w Idolu, ukazały się zdjęcia, na których wokalista całuje innego mężczyznę, zawrzało od spekulacji na temat jego orientacji seksualnej. Na łamach magazynu "Rolling Stone" wokalista potwierdził, że jest homoseksualistą, uciszając tym samym wszystkie niedomówienia na swój temat.

20 maja 2009 roku Lambert zajął drugie miejsce w Idolu, przegrywając z Krisem Allenem. Podczas finałowego programu wystąpił razem z zespołem Kiss oraz muzykami z zespołu Queen, którzy po występie zaproponowali mu, by został nowym liderem formacji. 23 listopada 2009 roku ukazał się jego debiutancki album "For Your Entertainment" zawierający 19 kompozycji. Krążek od razu zajął bardzo wysokie, bo aż 3 miejsce na liście Billboardu. W grudniu w Stanach Zjednoczonych sprzedano 200 tys. egzemplarzy albumu. Lambert nagrał też piosenkę "Time for Miracles", która pojawiła się w filmie "2012" i oczywiście na jego albumie. Wykonawca został uhonorowany dwiema nagrodami: The Young Hollywood Award for Artist of the Year i The Teen Choice Award for Reality/Variety Star.

Również w listopadzie 2009 roku Adam Lambert wystąpił podczas gali rozdania American Music Awards. Jego show wzbudziło wiele kontrowersji i podobno zszokowało publiczność. Podczas wykonywania swojego hitu "For Your Entertainment" artysta przez moment symulował stosunek oralny z jednym z tancerzy i obdarzył pocałunkiem klawiszowca. Na łamach "Rolling Stone" skomentował swój występ: "Kobiety robią to na scenie od wieków - prowokują swoją seksualnością - kiedy przez minutę robi to mężczyzna, wszyscy świrują. Mamy rok 2009 - to czas, by podejmować ryzyko, być odrobinę odważniejszym, czas by otworzyć ludziom oczy i jeśli to ich gorszy, to może nie jestem dla nich odpowiedni. Moim celem nie jest wkurzanie ludzi, ale promowanie wolności artystycznej".


Źródła:
en.wikipedia.org
rollingstone.com
rollingstone.com

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.