Facebook Google+ Twitter

Adam Małysz: cel jest jeden - złoty medal olimpijski

Już za niespełna trzy tygodnie rozpocznie się kolejny sezon w skokach narciarskich. Adam Małysz od lat znajduje się w gronie głównych faworytów do medali największych imprez. Nie inaczej jest w przypadku Vancouver.

Już wkrótce zacznie się cykl Pucharu Świata. 27 listopada sezon zainauguruje konkurs w fińskim Kuusamo. Cel na ten sezon, który sobie wyznaczył Adam Małysz to zdobycie olimpijskiego medalu. Choć nie mówi o tym wprost, z całą pewnością będzie celował w złoty medal, którego brakuje w jego przebogatej kilkunastoletniej karierze skoczka.

Jednak dobra forma Małysza nie wystarczy, bo jak wiemy, skoki narciarskie to także czasem swego rodzaju loteria. Oprócz formy na wyniki konkursu może mieć wpływ kilka czynników, takich jak pogoda, warunki klimatyczne panujące w Kanadzie (np. zmiana czasowa) oraz dyspozycja dnia.

Jak twierdzi prezes Polskiego Związku Narciarskiego Apoloniusz Tajner, ekipa skoczków jest dobrze przygotowana do olimpijskiego sezonu. Jego zdaniem Adam Małysz skacze bardzo dobrze. Na sto dni przed igrzyskami Vancouver 2010, prezes przypomniał, że kryteria olimpijskie spełniło już sześciu skoczków i sztafeta biegaczek.

Tajner na pewno wie co mówi, ponieważ kiedy on był trenerem kadry, Adam Małysz święcił swoje największe triumfy.

Puchar Świata

Skład zespołu na pierwsze zawody Pucharu Świata trener Łukasz Kruczek poda dopiero po powrocie z treningów w Finlandii, gdzie Polska kadra wybiera się już w najbliższy wtorek. Wszyscy zawodnicy mają nadzieję, że będzie po raz pierwszy w tym sezonie możliwość skakania na śniegu.

Dla większości czołowych skoczków narciarskich główną imprezą sezonu będą Igrzyska Olimpijskie w Vancouver w lutym przyszłego roku (12-28 lutego). Wielu zawodnikowi odpuści sobie w tym sezonie Puchar Świata koncentrując się głównie na Igrzyskach. Może to być szansa na pokazanie się dla kilku młodych zawodników, którzy nie pojadą do Kanady, ale dzięki temu będą mogli pokazać się w Pucharze Świata i startując zbierać potrzebne doświadczenie.

Terminarz Pucharu Świata w skokach narciarskich sezon 2009-2010

źrodło: sports.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Też wierzę!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wierzę w to, że mu się uda!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.