Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

18171 miejsce

Adam Małysz dumny z Kamila Stocha po zwycięstwie w Wiśle

Kamil Stoch zwyciężył w sobotę w Wiśle, na skoczni im. Adama Małysza. Skoczek z Zębu wpisał się do historii, bo na tym obiekcie nie triumfował nawet orzeł z Wisły.

 / Fot. Tadeusz MieczyńskiKamil Stoch nie miał sobie równych podczas sobotniego konkursu PŚ w Wiśle, drugiego Stefana Krafta wyprzedził o ponad 16 punktów. W pierwszej serii wylądował na 133 metrze, a w drugiej najlepiej poradził sobie z trudnymi warunkami, i po skoku na odległość 124 metrze mógł świętować triumf na polskiej ziemi. Dzięki temu zwycięstwu został także nowym liderem klasyfikacji generalnej.

Puchar Świata zawitał do Wisły po raz piąty, ale co ciekawe, pierwszy raz triumfował na tym obiekcie reprezentant Polski. Ta sztuka nie udała się nawet Adamowi Małyszowi, który jest dumny ze swojego następcy.

- W końcu ktoś wygrał. Kto jak nie Polacy, powinien tu wygrywać - cieszył się orzeł z Wisły.

Zawody przeszły do historii także z powodu niskich belek startowych - przeważnie skakali z czwartej lub piątej. Według Małysza, to pomogło Kamilowi odnieść tak znaczący triumf.

- To bardzo dobrze dla Kamila, że ta belka była tak nisko. On jedyny może sobie poradzić z takimi warunkami. Rywale już chyba wyczerpali wszystkie możliwości, żeby go pobić - podkreślał były skoczek.

W "generalce" Stoch na swoim koncie ma 731 punktów i wyprzedza drugiego Domena Prevca o 42 punkty. Na 3. miejscu plasuje się Norweg Daniel Andre Tande. W pierwszej "10" znaleźli się także inni Polacy - Maciej Kot jest piąty, a Piotr Żyła dziewiąty.

Na niedzielę zaplanowano drugi wiślański konkurs - najpierw skoczkowie powalczą w kwalifikacjach, a o 16 rozpocznie się pierwsza seria konkursowa.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.