Facebook Google+ Twitter

Adam Małysz i Piotr Żyła w sobotnim konkursie Pucharu Świata

Fani skoków narciarskich czekają z niecierpliwością na pierwszy w nadchodzącym sezonie turniej skoków. Inauguracyjny konkurs Pucharu Świata odbędzie się w sobotę w fińskim Kuusamo. Do konkursu głównego zakwalifikowało się dwóch Polaków.

Adam Małysz już od 18 lat jest wśród najlepszych. / Fot. wikimedia commonsNiespodziewanym zwycięzcą dzisiejszych kwalifikacji został Jernej Damian, który oddał najdłuższy skok na odległość 140,5 m. Drugie miejsce, za skok na odległość 138,5 m, zajął kolega Jerneja z reprezentacji Słowenii, Robert Kraniec. Na trzecim miejscu uplasował się Austriak Martin Koch z odległością 138,0 m.

W konkursie głównym wystartuje Adam Małysz, który skoczył na odległość 128,5 m i Piotr Żyła, ten wylądował na 120,5 metrze. W kwalifikacjach odpadli Maciej Kot, który oddał najkrótszy skok w całych kwalifikacjach (60 m) oraz Kamil Stoch, on z kolei skoczył tylko 109,5 m, co nie wystarczyło, aby zakwalifikować się do konkursu.

Lista 40 skoczków, którzy zakwalifikowali się do konkursu. Wyniki dziesięciu najlepszych z poprzedniego sezonu liczono poza konkursem. / Fot. Screen tebeliUdział w sobotnim konkursie mają zapewniony skoczkowie, którzy zajęli pierwsze 10. miejsc w poprzednim sezonie. Ich wyniki były liczone poza konkursem. Wśród nich najdłuższy skok oddał Thomas Morgenstern - 138,0 m.

W sezonie 2006/2007 triumfował nasz mistrz Adam, czy również w tym sezonie Adam Małysz, który niespełna 18 lat występuje w narodowej reprezentacji, stanie na wysokości zadania i ku uciesze rzeszy fanów sięgnie po piątą kryształową kulę? Odpowiedź poznamy w połowie marca przyszłego roku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Kinga Ekert
  • Kinga Ekert
  • 02.03.2011 16:02

Ja bardzo lubie skoki będę trzymać kciki za Kamila Stocha

Komentarz został ukrytyrozwiń

:-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

i znowu zacznie się to zimowe szaleństwo:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.