Facebook Google+ Twitter

Adam Małysz już w Polsce!

Blisko dwustu kibiców powitało Adama Małysza na podkrakowskim lotnisku w Balicach. W niedzielę Orzeł z Wisły wrócił do Polski po udanych mistrzostwach świata w Oslo, podczas których poinformował opinię publiczną, że obecny sezon będzie ostatnim w karierze.

Po zakończeniu rywalizacji skoczków na dużym obiekcie w stolicy Norwegii jeden z najlepszych skoczków w historii tej dyscypliny poinformował, że obecny sezon jest ostatnim w jego karierze.

Adam Małysz / Fot. fot. Tadeusz Mieczyński- Ja dużo wcześniej planowałem ją zakończyć - myślałem o tym jeszcze przed Igrzyskami Olimpijskimi w Vancouver. To nie była więc decyzja z dnia na dzień. Przygotowywałem się do niej długo, a po jej ogłoszeniu odczuwam pewną ulgę. Gdybym decyzję podjął szybko, to pewnie bym długo się potem zastanawiał czy uczyniłem słusznie - dodał skoczek.

Sam zawodnik nie wyklucza, że po tym sezonie weźmie jeszcze narty i pójdzie na skocznię w Wiśle. Zapewnił jednak, iż nie wróci do skoków jako zawodnik. Oświadczył jednak, że bardzo obawia się o przyszłość polskich skoków narciarskich. - Mamy bardzo dużo uzdolnionej młodzieży. Jednak martwi mnie, że brakuje trenerów oraz odpowiedniego systemu szkolenia.

Czterokrotny mistrz świata podkreślił też, że do końca życia będzie wdzięczny kibicom za to jak go wspierali przez wszystkie lata jego kariery.

Adam Małysz / Fot. fot. Tadeusz MieczyńskiAdam Małysz to czterokrotny mistrz świata i czterokrotny medalista olimpijski w skokach narciarskich. W Pucharze Świata startował od 1996 roku, czterokrotnie triumfując w klasyfikacji generalnej tego cyklu. Triumfował również w prestiżowym Turnieju Czterech Skoczni.

Na godzinię 16 planowane jest w Wiśle spotkanie skoczka z Prezydentem Bronisławem Komorowskim. Transmisje pokaże na żywo telewizja TVN24.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.