Facebook Google+ Twitter

Adam Małysz kierownikiem kadry na MŚ w Turcji

Adam Małysz w rozmowie z "Przeglądem Sportowym" potwierdził, że przyjął posadę kierownika kadry. "Orzeł z Wisły" pojedzie na mistrzostwa świata juniorów w narciarstwie klasycznym w tureckim Erzurum, które odbędą się od 19 do 26 lutego.

Mistrzostwa Świata w tureckim Erzurum potrwają od 19 do 26 lutego. / Fot. Alexander Nilssen, Creative Commons 2.0 http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Adam_Malysz_%282%29.jpg Choć Adam Małysz zakończył swoją przygodę ze skokami narciarskimi i narty zamienił na samochód rajdowy, to nie odciął się od sportów zimowych. Kiedy tylko nadarzy się okazja, wspomaga innych zajmujących się skokami narciarskimi. Jako kierownik będzie wspomagał młodzieżową kadrę w narciarstwie klasycznym podczas MŚ w Turcji.

Czytaj także: Adam Małysz - historia kariery "Orła z Wisły"

"Koledzy Robert Mateja i Maciek Maciusiak, gdy kiedyś pojawiłem się u nich na treningu, zaproponowali mi, żebym z nimi pojechał na mistrzostwa świata. Uznali, że moja obecność miałaby fajny wpływ na chłopaków, przez co byliby dodatkowo zmotywowani" - mówił w rozmowie z "Przeglądem Sportowym" Małysz.

Czytaj także: PŚ w skokach. Kamil Stoch zwycięża w Predazzo

"Orzeł z Wisły" z zapałem podchodzi do swojej roli. Nie przejmuje się, że będzie musiał reagować w sytuacjach, gdy np zawodnik poskarży mu się, że w pokoju jest za zimno. "A jak! Będę to załatwiał. Nie ma problemu. Już jako zawodnik często takie rzeczy robiłem, więc mnie to nie przeraża" - zaznacza Małysz.

Mistrzostwa Świata w tureckim Erzurum potrwają od 19 do 26 lutego. Pierwszy występ Polaków w konkursie indywidualnym na skoczni K-95 już 23 lutego. Liczymy na dobry występ naszych rodaków. Największe szanse na zdobycie medalu mają Aleksander Zniszczoł i Klemensa Murańka.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Aż miło poczytać. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.