Adam Małysz na podium w deszczowym konkursie w Zakopanem

Adam Małysz po raz kolejny nie zawiódł polskich kibiców i bardzo dobrze spisał się w konkursie Letniej Grand Prix w Zakopanem. Polak zajął 3 miejsce. Wygrał zwycięzca Pucharu Świata, Gregor Schlirenzauer powracający do skoków.

Wielka Krokiew Latem / Fot. http://www.flickr.com/photos/tprzechlewski/1064942203/sizes/l/Po konkursach zagranicznych przyszedł czas aby nasi skoczkowie zaprezentowali się przed własną publicznością w konkursach w Zakopanem. Przez cały poprzedni tydzień w tatrach panował upał. Mogę to potwierdzić osobiście dotykając swojej, spalonej na szlakach, skóry. Dziś niestety pogoda się popsuła i skoczkowie musieli skakać w strugach deszczu.

Do konkursu na Wielkiej Krokwi zakwalifikowało się 8 z 11 startujących w kwalifikacjach Polaków. Byli to: Dawid Kubacki, Marcin Bachleda, Krzysztof Miętus, Kamil Stoch, Łukasz Rutkowski, Dawid Kowal, Maciej Kot, Rafał Śliż. Do wymienionych należy doliczyć oczywiście Adama Małysza, który miał zapewniony start bez kwalifikacji.

W pierwszej serii Polacy skakali jednak bardzo słabo. Wśród 20 zawodników, którym nie udało się awansować do drugiej serii było ich aż 5. Byli to Kubacki, Bachleda, Miętus, Kowal i Śliż.

Ci, którzy weszli do finałowej "30", poza Małyszem, spisali się słabiutko. Maciej Kot zajął 27. miejsce, Łukasz Rutkowski 22., a Kamil Stoch 20.

Lider po pierwszej serii skakał jako jeden z pierwszych w konkursie. Był to Gregor Schlirenzauer, który po raz pierwszy startował w tegorocznym cyklu Grand Prix. Austriak skoczył 130 m i o 1,8 punktu wyprzedzał Simona Ammana. Adam Małysz oddał dobry skok, który dał mu 4 miejsce.

Skaczący jako pierwszy z naszych w 2. serii Kot skoczył słabiej i stracił 1 pozycję w stosunku do miejsca z pierwszej serii. Lepiej skoczył Łukasz Rutkowski, który ostatecznie zajął 13 miejsce.
Kamil Stoch po swoim skoku zajmował 3 miejsce, tuż za Rutkowskim a zakończył zawody na 16 pozycji.

Kolejni zawodnicy skakali w kratkę co pozwoliło naszym zawodnikom awansować.

Adam Małysz skaczący jako 4 od końca skoczył bardzo dobrze, jednak nie dał rady wyprzedzić prowadzącego w tym momencie Evensena. Na szczęście gorzej od Polaka skakali Kranjec i Amman i jasne stało się, że Małysz będzie na podium. Gregor Schlirenzauer nie pozostawił złudzeń rywalom i wygrał zdecydowanie oddając skok na 132 m.