Facebook Google+ Twitter

Adam Małysz nie jest politykiem

Adam Małysz jest sportowcem. Niech politycy i dziennikarze to uszanują. Adam jest bohaterem całego narodu, nie może być bohaterem jakiejkolwiek partii politycznej. Ale ma prawo do własnego postrzegania i oceny wydarzeń politycznych.

Polityczna gra o Adama

Rozgorzała dyskusja na forum internetowym na temat niedawnej wypowiedzi Adama Małysza.

Adam stał się już postacią historyczną. Nie ma co ukrywać, że ten skromny i sympatyczny chłopak z Wisły podbił serca milionów Polaków - od przedszkolaka, po 92 letnie babcie, jak choćby moja teściowa, a może i jeszcze starsze, i że cieszy się ogromnym uznaniem w całym świecie sportowym. Przez tyle lat dostarczał nam, Polakom wielu wzruszeń i powodów do dumy, stał się wzorem dla młodzieży nie tylko sportowej, czego ukoronowaniem była dzisiaj przyznana "Nagroda Fair Play" Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

Dziś dziennikarze oblegają Adama, łapią za słówka, czekając na wypowiedzi, z których można by było uczynić sensację. No i trafiło się. Nasz bohater z Wisły wyraził swoją opinię na temat chwytliwy, "podgrzewany" w miarę rozwijającej się już kampanii wyborczej. Powiedział to, co myśli, w sposób bezpośredni, szczery, bez próby przypodobania się komukolwiek z polityków. Miał do tego prawo. Nikomu nie ubliżył, nie uwłaczał niczyjej godności, nie skalał świętości. Ale wyraził się "niepolitycznie" w tym właśnie sensie, że powiedział coś, co zostało odebrane jako głos na temat polityki i politycznie przyjęte, czyli włożył przysłowiowy kij w mrowisko. W mrowisko polityczne.

To, że prezes Kaczyński, którego ta opinia Adama dotyczyła, skomentował ją po swojemu, nie powinno dziwić ani gorszyć. Rzeczywiście, Adam Małysz zna się doskonale na skokach, ale nie na polityce. I bardzo dobrze. Nie musi się znać. I niech tak już zostanie. Adam Małysz jest już "własnością" narodu. Jest "własnością" całego narodu, a naród jest polski, nie zaś
PiSowski, POwski, SLDowski, rydzykowski , etc. Dlatego oburzają mnie wpisy internautów pełne obelżywych sformułowań pod adresem Adama za tę właśnie wypowiedź, z której sam zainteresowany już zdążył wytłumaczyć się publicznie. Przed rokiem odniosłem się już do podobnych wpisów w swoim blogu (dotyczyły Adama Małysza i Justyny Kowalczyk), ale nie miały one zabarwienia politycznego, były natomiast wyrazem zwykłej głupoty, chamstwa. Te zaś są wyrazem politycznej nienawiści.

Wierzę, że Adam Małysz nie da się wciągnąć na żadną listę wyborczą, nie będzie użyczał swojego wizerunku ani głosu żadnemu z polityków, że zostanie nadal nasz, narodowy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

biruta M L iberalka
 • biruta M L iberalka
 • 15.04.2011 00:45

wpisuję i nic

Komentarz został ukrytyrozwiń
biruta M L iberalka
 • biruta M L iberalka
 • 15.04.2011 00:44

pięknie napisany ozsądny i mądry artykuł ... gdybyż dziennikarze telewizyjni mieli tyle umiaru ...

Komentarz został ukrytyrozwiń
Kasia P.
 • Kasia P.
 • 02.04.2011 20:10

Nie rozumiem tej całej afery z wypowiedzią Małysza, przecież miał prawo wypowiedzieć swoją opinię. Nie ukrywajmy, że sytuacja w naszym państwie to jeden wielki cyrk, a cały świat patrzy na nas i się śmieje.

Komentarz został ukrytyrozwiń
D.W.
 • D.W.
 • 31.03.2011 18:57

Dobrze Pan to napisał. Wykorzystam to do mojej prasówki do szkoły. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
romek cichy
 • romek cichy
 • 25.03.2011 08:55

Szkoda ze mu jeszcze pomnika nie wystawicie odszedł bo sie juz wypalił

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Romanie, Adam Małysz jest człowiekiem prostolinijnym. Ma, co prawda, świadomość swojej pozycji, ale - jak sam potem wspomniał - wypowiedział się jako człowiek prosty, wypowiedział swój sąd, zapytany praz dziennikarza. Nie miejmy mu tego za złe. Pozwólmy mu być normalnym człowiekiem. Tego oczekuję od dziennikarzy i od partii politycznych. Pozdrawiam, T.P

Komentarz został ukrytyrozwiń
damian9008
 • damian9008
 • 24.03.2011 19:07

Małysz zrobił wiecej niż cała banda czworga razem wzięta

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Dziś dziennikarze oblegają Adama, łapią za słówka"

Chwilka, chwilka czy to przypadkiem nie Małysz "podczepił" się pod słówko dziennikarza?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.