Adam Małysz poza podium!

Mariusz Reczulski
Simon Ammann - Zakopane 2007 r
Simon Ammann - Zakopane 2007 r Szoltys/Wikimedia
W drugim dniu Konkursu Pucharu Świata w Lillehammer Adam Małysz znalazł się poza podium.

Dziś najlepszy okazał się Szwajcar Simon Ammann, który w pierwszej serii pobił rekord skoczni rezultatem 146 m. W konkursie wystąpiła szóstka Polaków: Adam Małysz, Krzysztof Miętus, Łukasz Rutkowski, Marcin Bachleda, Piotr Żyła oraz Kamil Stoch.

Dobre warunki wietrzne sprawiły, że skoczkowie oddawali w pierwszej serii dalekie skoki. W drugiej serii zobaczyliśmy obok Adama Małysza 135 m (miejsce 4.), jeszcze trzech Polaków. Miejsce 8. zajął Kamil Stoch (129,5 m). Na 16. pozycji sklasyfikowany został Krzysztof Miętus (128 m), a lokatę niżej uplasował się Marcin Bachleda. Łukasz Rutkowski (106,5m) oraz Piotr Żyła (112,5 m) nie wywalczyli awansu do finału.

W serii finałowej Kamil Stoch zajął 7. miejsce (128 m), Adam Małysz 8. (122 m), Krzysztof Miętus 12.
(127,5 m), Marcin Bachleda 15. (122,5 m). Następny konkurs 19-20 grudnia 2009 roku w Engelbergu (Szwajcaria) Zawody przewidziane na 12-13 grudnia w Harrachowie zostały odwołane.