Facebook Google+ Twitter

Adam Małysz: "Ściganie to twarda, męska gra"

Adam Małysz zamienił narty na samochód rajdowy. Były skoczek, przygotowując się do startu w Rajdzie Dakar, bierze udział w sympozjum "Offroad - w zgodzie z naturą" w Żaganiu. Jak twierdzi członkowie zespołu nie dają mu żadnych forów.

 / Fot. PAP/Lech Muszyński Adam Małysz jest gościem sympozjum "Offroad - w zgodzie z naturą" w Żaganiu. Jego uczestnicy starają się przybliżyć offroad i rozwiać wątpliwości oraz obawy dotyczące ochrony środowiska związane z tym sportem.

Offroad czyli jazda samochodem terenowym po nieutwardzanych drogach staje się coraz bardziej popularna. Trasy wytyczane są w porozumieniu z władzami miasta i nadleśnictwami, co sprawia, że ta forma sportu jest coraz bardziej przyjazna. - Chcemy, żeby powstały regulacje prawne, które pozwolą na to, żeby rajdy, imprezy terenowe i zloty stały się w stu procentach legalne. Jeśli nie zajmiemy się tym tematem, to będziemy mieli wielki problem" - tłumaczył Albert Gryszczuk z RMF Caroline Team.

Podczas sympozjum w Żaganiu, Małysz mówił o swoich przygotowaniach do Rajdu Dakar 2012.
- Podczas treningów czy wypraw są różne sytuacje. Parę razy quad mnie nakrył, więc już wiem co i jak. Dostałem dobrą lekcję nauki jazdy na quadzie. To jednak są przypadki ekstremalne, których nie da się przewidzieć - zaznacza Małysz. - Na pewno bardzo przydatny jest refleks, to co skoczkowie mają i wytrzymałość - dodaje.

Były skoczek narciarski trenuje m.in. pod Warszawą w Słomczynie na torze crossowym. Jeździ tam subaru i na gokartach, co pozwala mu doskonalić naukę jazdy rajdowej. Jak podaje RMF FM Małysz przybiera także na wadze. Marzeniem Adama jest dojechanie na metę Dakaru. - To będzie dla mnie wielka satysfakcja i możliwość zrealizowania się - zapowiada. Przed tym weźmie udział w innych rajdach. Już w czerwcu zadebiutuje w prologu Rajdu Drezno-Wrocław. W lipcu czeka na niego Baja Espana w Hiszpanii, natomiast w sierpniu na Węgrzech weźmie udział w Hungarian Baja. Początek Radju Dakar 1 stycznia 2012 roku.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Oświecony
  • Oświecony
  • 14.05.2011 05:27

@Łukasz Mic
Czyżby zabrakło odwagi.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Do Łukasz Mic

Stawiam zakład, o przeprosiny, że dojedzie jeśli sprzęt wytrzyma . Widzę, że słabo Pan zna ludzkie charaktery.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Z całym szacunkiem dla jego osiągnięć w skokach narciarskich, ale... No właśnie jest to ale: skoki narciarskie, a sport motorowy, offroad, a szczególnie morderczy rajd Dakar to ogromna przepaść. W żadnym wypadku nie życzę mu źle na ścieżce nowej "kariery", ale mogę obstawiać zakłady, że Dakaru i tak nie ukończy. Za temat piąteczka. Pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.