Facebook Google+ Twitter

Adam Małysz wygrał i ustanowił nowy rekord skoczni w Wiśle Malince

W niedzielę, 25 lipca, na skoczni w Wiśle Malince, odbył się ostatni konkurs mistrzostw Polski w skokach narciarskich. Adam Małysz pewnie zwyciężył w dzisiejszych zawodach, ustanawiając nowy rekord skoczni w Wiśle Malince (134,5 metra).

Skocznia im. Adama Małysza w Wiśle Malince / Fot. Paweł KiliańskiNiestety, nie skoczkowie, a pogoda była głównym bohaterem dzisiejszych zawodów. Tak jak w Adam Małysz był przed konkursem w bardzo dobrym humorze / Fot. Paweł Kiliańskicałej Polsce, również w Wiśle temperatura spadła gwałtownie o kilkanaście stopni w porównaniu z dniami wcześniejszymi. Część kibiców odstraszył również obficie padający deszcz, który tym dniu nawiedził ten znany kurort wypoczynkowy.

Kwalifikacje do dzisiejszego konkursu o mistrzostwo Polski na dużej skoczni rozpoczęły się punktualnie o 13.30. Najdalszym lotem popisał się nasz mistrz, Adam Małysz, który poleciał aż 132 metry. Drugim zawodnikiem w kwalifikacjach był Kamil Stoch (127,5 m), a trzecim Tomasz Byrt (122 m).Łukasz Rutkowski w locie / Fot. Paweł Kiliański

Kibice zgromadzeni na trybunach z niecierpliwością wyczekiwali pierwszej serii konkursowej. Kilka minut po godz. 15, uroczyście rozpoczęły się zawody o mistrzostwo Polski w skokach narciarskich na dużej skoczni w Wiśle Malince. Po początkowych bardzo słabych skokach, przeważnie nie przekraczających nawet 100 metrów, pod koniec serii byliśmy świadkami prawdziwych emocji. Oczywiście za sprawą czterokrotnego zdobywcy Kryształowej Kuli, Adama Małysza, który ustanowił nowy rekord skoczni, przy prawdziwej euforii kibiców! W swoim przepięknym i perfekcyjnym locie osiągnął aż 134,5 metra! Drugą odległość pierwszej serii Piękne ułożenie skoczka w locie / Fot. Paweł Kiliańskiuzyskał Maciej Kot (131 metry), a trzecim wynikiem może pochwalić się Kamil Stoch (125,5 metra).

Druga seria przyniosła jeszcze większe emocje, pomimo obficie padającego deszczu. Tak samo jak w pierwszej części, druga odsłona konkursu nie powalała i na dreszczyk emocji trzeba było czekać aż do najlepszych zawodników. Kamil Stoch, który zajmował trzecie miejsce po pierwsCałe podium łącznie z prezesem PZN, Apoloniuszem Tajnerem / Fot. Paweł Kiliańskizej serii, sprężył się i oddał najdłuższy skok drugiej części na odległość 131 metrów. Kolejnym zawodnikiem był Maciej Kot, jednak młody zawodnik nie wytrzymał presji i oddał przeciętny lot (120 metrów), w ostateczności zajmując trzecie miejsce w dzisiejszych zawodach. Wreszcie na belce startowej zasiadł Adam Małysz, który wprawdzie nie oddał najdłuższego skoku serii (130 metrów), ale ta odległość w zupełności wystarczyła na zdobycie po raz osiemnasty tytułu mistrza Polski

Podium Mistrzostw Polski - z lewej Kamil Stoch, w środku Adam Małysz, z prawej Maciej Kot / Fot. Paweł KiliańskiPo konkursie odbyła się uroczysta dekoracja pierwszej szóstki. Podczas tej ceremonii, wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz podziękowania z rąk prezesa PZN, Apoloniusza Tajnera. Pierwsza trójka, oprócz medali mistrzostw Polski, otrzymała także obrazy olejne, które mają przypominać o tych zawodach. Po dekoracji, skoczkowie, na czele z Adamem Małyszem ruszyli rozdawać autografy oraz robić sobie zdjęcia z kibicami.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

(+)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Brawo Adaś. Malinka genialna skocznia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kurcze... relacja miała być ze zdjęciami, ale łącze jest za wolne, więc będę mógł je dopiero wrzucić jak dojadę do domu ;).

Komentarz został ukrytyrozwiń

5

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.