153683 miejsce

Adam Małysz zajął drugie miejsce w Planicy

• Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-03-20 17:02

Adam Małysz zajął drugie miejsce w konkursie skoków narciarskich na mamuciej skoczni w słoweńskiej Planicy. Z powodu silnego wiatru odbyła się tylko jedna seria zawodów.

Polski skoczek uzyskał 202,5 metra, pół metra dalej skoczył lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Austriak Gregor Schlierenzauer. Na trzeciej pozycji uplasował się Rosjanin Dmitrij Wasiliew.

To drugie podium Adama Małysza w tym sezonie. 10 marca w fińskim Kuopio zajął trzecie miejsce.
W sobotę w Planicy odbędzie się konkurs drużynowy. Dzień później skoczkowie staną do rywalizacji w ostatnim w tym sezonie konkursie indywidualnym.