Adam Małysz został mistrzem Polski w skokach, w sezonie 2008/09

Mistrzem Polski w skokach, w sezonie 2008/09, został Adam Małysz. Podczas zawodów, które odbyły się w sobotnie popołudnie na skoczni w Szczyrku, "polski orzeł" wywalczył swój dwudziesty tytuł mistrzowski w karierze.

Podczas sobotnich mistrzostw skakanie utrudniał wiatr. Organizatorzy wielokrotnie wstrzymywali zawody, dbając o bezpieczeństwo uczestników. W trudnych warunkach najlepiej poradził sobie Adam Małysz. Skoczek zajmował dopiero czwarte miejsce po pierwszej serii. W drugiej lider polskiej kadry skoczył na odległość aż 106 metrów i mógł odbierać gratulacje za zdobycie złotego medalu. Srebrny medal przypadł, prowadzącemu po pierwszej serii, Kamilowi Stochowi. Na trzecim miejscu na podium stanął Stefan Hula.

Teraz zawodników czeka kilkudniowa przerwa. Zaś 29 grudnia odbędzie się Turniej Czterech Skoczni, który będzie generalnym sprawdzianem formy Polaków przed igrzyskami w kanadyjskim Vancouver.