Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

3102 miejsce

Adam Michnik: Mam nadzieję, że Kaczyński nie wyrzuci mnie z Polski

Adam Michnik, redaktor naczelny "Gazety Wyborczej", w programie Tomasza Lisa analizował m.in. postawę Antoniego Macierewicza, dziękował Jarosławowi Kaczyńskiemu i podkreślał, że trwająca w Polsce "zimna wojna" to nasz... sukces.

Adam Michnik / Fot. Grzegorz Jakubowski/PolskapresseRedaktor naczelny "Gazety Wyborczej" stwierdził, że katastrofa smoleńska doprowadziła do "bardzo drastycznego podziału". Michnik uważa, że z perspektywy innych państw wygląda to tak, jakby nasz kraj zamieszkiwały dwa plemiona, które mówią innymi językami, mają inny światopogląd i wyznają różne wartości. Naczelny "GW" podkreślił jednak, że z takimi problemami zmagają się również inne narody - Węgrzy, Słowacy, Serbowie, Chorwaci, Ukraińcy czy Litwini. Według Michnika panująca w Polsce atmosfera "zimnej wojny" jest naszym sukcesem, ponieważ na razie "nikt nie strzela, nikt się nie zabija" jak np. w Rosji, gdzie eliminuje się opozycję.

Michnik podziękował również Jarosławowi Kaczyńskiemu za obecność na pogrzebie Tadeusza Mazowieckiego. "Jarku, dziękuję Ci bardzo, że byłeś z nami razem i myślę, że Tadeuszowi w niebie sprawiło to wielką radość" - powiedział szef "Gazety Wyborczej". Michnik podkreślił, że byłby gotów spotkać się i porozmawiać z szefem PiS, bo to lepsze rozwiązanie niż "pranie się po pysku". Wyraził również nadzieję, że Kaczyński i jego zwolennicy nie zamierzają wyrzucić z Polski ludzi, myślących tak jak naczelny "Gazety Wyborczej".

Michnik wspominał również w programie Tomasza Lisa swoją znajomość z Antonim Macierewiczem. "Znam go od wielu lat, studiowaliśmy razem. Był człowiekiem zawsze niebanalnym: sprawnym intelektualnie, dobrze wykształconym, odważnym. Jednocześnie on ma jakąś rodzinną ranę. Tragedia jego ojca, który był ofiarą stalinizmu. Być może stąd się bierze jego z jednej strony zawziętość, a z drugiej strony przekonanie o własnej misji" - mówi o pośle PiS Michnik. Naczelny "GW" przypomniał również, że Macierewicz był "skrajnie lewicowy" i popierał Ernesto Guevarę, Fidela Castro, czy też skrajnych partyzantów w Angoli. Według Michnika poseł PiS nie może wierzyć w teorie o zamachu Smoleńskim, ale jednocześnie nie wierzy w jego cynizm w tej sprawie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Moim zdaniem Michnik, najwiekszy benificent podłej, zbrodniczej komuny nie powinien zabierać głosu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ Jerzy Konopka

Tutaj nie ma nic do rozumienia. Adam Michnik wytłumaczył dlaczego jest wdzięczny Jarosławowi Kaczyńskiemu.
Żyjemy wspólnie w Polsce i są sytuacje, w których powinniśmy wspólnie uczestniczyć.
Fakt, że Kaczyński uznał tę rację w tej okoliczności wzbudził wdzięczność Michnika.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie rozumiem dlaczego Michnik dziękuje Jarosławowi Kaczyńskiemu za uczestnictwo na pogrzebie. Czuje się ważniakiem, bo komuniści obdarowali gazetką ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.