Facebook Google+ Twitter

Adam Michnik odznaczony Orderem Orła Białego?

10 listopada prezydent odznaczy Orderem Orła Białego cztery osoby. Jak dowiedział się TVN24, wśród odznaczonych będą Adam Michnik, Aleksander Hall i Jan Krzysztof Bielecki.

Jak podaje TVN24, 10 listopada prezydent Bronisław Komorowski odznaczy Orderem Orła Białego cztery osoby. Najprawdopodobniej wśród odznaczonych będzie Adam Michnik, Aleksander Hall i Jan Krzysztof Bielecki. Biuro prasowe Kancelarii Prezydenta jednak nie chce ujawnić nazwisk.

Order Orła Białego to najwyższe odznaczenie państwowe Rzeczypospolitej Polskiej, nadawane najwybitniejszym Polakom za zasługi cywilne i wojskowe dla pożytku RP, położone zarówno w czasie pokoju jak i w czasie wojny.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (32):

Sortuj komentarze:

Polak
 • Polak
 • 14.10.2011 14:43

????? Michnik, vel AAron Szechter, to wstyd. on nigdy nie pracowal dla Polski. komunista taki sam jak jego Morderca ojciec. Stefan. to wstyd ze Polakow sie spycha na bok a promuje - to beda pamietac nasze dzieci ze ta gnida jest bochaterem - a nie jest, to oszust ktory sprzedalby polske jesli sie tylko bedzie oplacac.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Polak
 • Polak
 • 14.10.2011 14:38

Stefan Michnik – Szechter – stalinowski kat, morderca sądowy, żydowski komunista – orzekał wyroki z zapałem

Komentarz został ukrytyrozwiń
Mieczysław Szczurko
 • Mieczysław Szczurko
 • 10.11.2010 19:47

No i wreszcie bronek pokazał z kim trzyma i z kąd pochodzi. A GDZIE CI KTÓRZY ZA POLSKĘ POLEGLI W JEJ OBRONIE I ODZYSKIWANIU NIEPODLEGŁOŚCI. TYCH KTÓRYCH GNĘBI OBECNA WŁADZA PAN PRZYJMIE DO SWEGO KRÓLESTWA.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Wojciech Kos
 • Wojciech Kos
 • 07.11.2010 11:35

Odznaczenie Orla Bialego dla Michnika ,oczywisci tak ale bez korony.
Pytanie tylko dlaczego tak pozno?
Odpowiem. Wladza slizgaczy potrzebuje prasy i kasy. Adam jest do tego idealny.
Co do kasy. Kase zrobi Adas.
PS.nazwisko Michnik/po matce Helenie Michnik
ojciec Ozjasz Szechtera - przedwojenny dzialacz komunistyczny ,spod gwiazdy Dawida.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jerzy Coras
 • Jerzy Coras
 • 06.11.2010 15:04

Tadeusz Zaj

A gdzieś pan zgubił pytanko (i odpowiedź na nie):
"Masz pan coś przeciwko przetapetowanym postkomunistom, którzy przedtem zwalczali bądź wspierali walczących z przejawami demokracji a dziś rozwodzą się o niej ze "znawstwem", jakby się urodzili zachodnimi demokratami?"

Pan też masz być dumny, bo jako członek zdrowej części narodu masz pan prawo do "zasrywania" (- to z pańskiego słowniczka) i to bez żadnych zasług, kaczystowskiej reszty, dzięki czemu niektórym obsrywańcom udaje się zrobić karierę bądź wkraść w łaski postępowych wielmożów, mile widzących systematyczne obsrywanie opłotków zaścianka.
Przynależność do awangardy narodu polskiego pozwala też panu wylewać z nawiścią, a nie - z nienawiścią, same słodkie żale, na dodatek bez deka zawiści. Jednym słowem - same cuda, jak to bywa w parafii tolerancji, braterstwa i miłości.
Zebrałem do kupy waleczne słówka z pańskiej litanii w obronie pierwszego szeregu:"nienawiść, zawiść, bezczelność, wyjątkowa głupota, malwersacja, pieniactwo".
Jeśli poszerzysz pan słownik o kolejne określenia, typu "podłość, ohyda, dewiacja, nikczemność, wstrętne, mściwość, recydywa" itp. straszności a słowo "nienawiść" połączysz z "zalewa mu mózg" oraz przypiszesz pan zasrywaczom ołtarza z bohaterami, kolejne nikczemności jak "kiła, uwiąd i świerzb" - wtenczas pan dopiero może wleziesz w pierwszy szereg niesiołków.

Komentarz został ukrytyrozwiń
lugal
 • lugal
 • 06.11.2010 11:41

Członkowie Kapituły: Gwiazda i Niezieński o odznaczeniach dla Michnika, Bieleckiego i Halla dowiedzieli się... z mediów!

O LAUREATACH:

Laureat Adam Michnik zasłynął z powiedzenia "odpieprz się pan od generała" – chodziło o twórcę stanu wojennego Wojciecha Jaruzelskiego - i z tego, że nagrał Lwa Rywina. A także ze zdjęć, jak pije wódkę z Kiszczakiem i Urbanem.

Laureat Jan Krzysztof Bielecki zasłynął z afery ze 120-metrowym apartamentem w centrum Warszawy, który odkupił za bezcen od Agencji Mienia Wojskowego.

Laureat Aleksander Hall, minister bez teki ds. współpracy z organizacjami politycznymi i stowarzyszeniami w rządzie Tadeusza Mazowieckiego, był wiceprzewodniczącym Unii Demokratycznej. Ostatnio utrzymuje sie m.in. z publikacji zamieszczanymi w "GW".

GW ma wtyki, wielkie wow :/

Komentarz został ukrytyrozwiń
cenzor
 • cenzor
 • 06.11.2010 10:03

komentarz "Wojciech Zygmunt Wczoraj 21:45"
"przyznać Najwyższe Odznaczenie w Polsce takiej szmacie"

ktos tu chyba grubo pojechal i cos panstwo z tabliczkami nie usowa obrazliwego komentarza?
chyba, ze nazwanie kogos szmata to komplement

Komentarz został ukrytyrozwiń
Ewelina Flinta
 • Ewelina Flinta
 • 06.11.2010 10:02

No to pomylił się wieszcz i ten kto powtórzył, że "nie polezie orzeł w GWna" (i jeszcze z hukiem wywalili go za to z gazety, która stworzył).

Przypomnę tu oryginał, a do artykułu też warto sięgnąć, jeśli ktoś jeszcze nie zna (link).

Stanisław Wyspiański w "Weselu": "Ptok ptokowi nie jednaki./Człek człekowi nie dorówna,/ dusa dusy zajrzy w oczy,/ nie polezie orzeł w gówna".

http://trzyskowronki.salon24.pl/174745,marek-krol-nie-polezie-orzel-w-gwna

Komentarz został ukrytyrozwiń

U nas w Polsce nie według sprawiedliwości, tylko względem wzajemnej adoracji.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Konopka, pana komentarze zawsze powodują, że na mojej twarzy pojawia się wyrozumiały uśmiech.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.