Facebook Google+ Twitter

Adam Michnik w sprawie Ukrainy po stronie Jarosława Kaczyńskiego?

Adam Michnik mówi, że pomysł bojkotu Euro 2012 na Ukrainie jest prawidłową reakcją Zachodu. Niemniej jednak uważa, że Polska jako współorganizator tej imprezy nie powinna brać w nim udziału.

Po raz kolejny w polskiej polityce wszystko się poplątało. Pomysł bojkotowania Euro 2012 wytworzył nowe granice ideologicznych sporów, stworzył nowych sojuszników oraz przeciwników. Dzisiaj Jarosława Kaczyńskiego krytykuje Igor Janke i "Rzeczpospolita", a najbliżej jego diagnozy, jest Adam Michnik. Naczelny "Gazety Wyborczej" pisze: "Ukraińcy powinni usłyszeć, że Polska jest po stronie ukraińskiej wolności, a nie po stronie tych, którzy tę wolność podeptali".

Michnik sprzeciwia się temu, aby Polska brała udział w bojkocie, w czym różni się z szefem PiS. Jednak, w tej sprawie, inicjatywę państw zachodnich, uważa za słuszny kierunek: "Opinia publiczna krajów demokratycznych zareagowała - po wielu interwencjach dyplomatycznych - w sposób prawidłowy. Uwięzienie Julii Tymoszenko i innych przywódców ukraińskiej demokracji zostało napiętnowane czytelnie dla prezydenta Janukowycza i dla całego świata" - dodaje.

Michnik przyłącza się do apeli o uwolnienie Julii Tymoszenko. Uważa, że wymaga tego polska tradycja, polska godność i polska racja stanu.

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (36):

Sortuj komentarze:

Kalkstein
  • Kalkstein
  • 07.05.2012 08:55

@KAZ Wczoraj 17:45 .
To ten pętak Jarosław(beniamin K.) Kaczyński się podpina wszędzie gdzie może nam Polakom i Polsce zaszkodzić.Jarosław Kaczyński to jest zdrajca nas Polaków i Polski.Jest Polakiem tylko i wyłącznie dla tego ,że się w Polsce urodził .NIESTETY .
Jak rodzina Kaczyńskich zdobyła polskie obywatelstwo?
Kupiła je ,czy wyłudziła ?!

Komentarz został ukrytyrozwiń
KAZ
  • KAZ
  • 06.05.2012 17:45

MICHNIK NIE PODPINAJ SIĘ POD KACZYNSKIEGO BO KIM TY JESTES I TWOJA Gówno Warta wiemy !!!!!!!!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Robert D Bastien Dzisiaj 15:06
Eurokoko 2012, to nie parada próżności. To poważne igrzyska dla władz i ludu... To siła napędowa dla gospodarki. Podobno najlepsza promocja naszej ojczyzny! Przecież to rozwój bazy hotelarskiej i całej infrastruktury, zwłaszcza w zakresie budowy dróg i obiektów sportowych, znacznie bardziej nam potrzebnych od jakichś tam zakładów wytwórczych, gdzie będzie panoszyła się nowa technologia.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Robert D Bastien
  • Robert D Bastien
  • 06.05.2012 15:06

Panowie POlitykierzy. Radzę zaznajomic sie z Historią - Jako już znany krwawy morderca Adolf Hitler, był organizatorem Olimpiady w Berlinie. Ateraz mamy powtórkę - Ukraina jest panstwem nacjonalistycznym gdzie łamie sie prawa czlowieka. Bandy UPA to bohaterowie i meczennicy Ukraińscy. Wrogiem nr. 1 Ukrainy jest Polska - a roszczenia terytorialne siegaja Krakowa.

Nalęzy w kazdy sposób i okazje, sprowadzić Ukrainę do poziomu prawdy historycznej - i rezygnacji z dążeń i nienawisci do Polski Polaków. Cena bojkotu EURO 2012 - jest na czasie, i dużo tansza od przyszłych ofiar.
My jako Polacy powinniśmy zachować swoją godność łacznie z Komorowskim podobno prezydentem, nawet kosztem parady próznosci jaką jest EURO 2012.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Inka
  • Inka
  • 06.05.2012 09:53

Tusk z Komorowskim ponownie wyszli na idiotów - jednak Kaczyński miał rację. Kaczyński to prawdziwy europejczyk z wizją .Tusk jest rusofobem. I kto tu jest mężem stanu ,a kto zwykłym strachliwym kmiotem??

Komentarz został ukrytyrozwiń
ujokot
  • ujokot
  • 06.05.2012 05:37

niektorzy pomylili ten portal ze stadnina koni.tylko hihihihi...bryluje w tym inka.ciekawe czy takiego koniokacza poznalbym na ulicy

Komentarz został ukrytyrozwiń
f
  • f
  • 06.05.2012 01:39

Co się stało ? michnik przemówił-przecież manipuluje waszymi pustymi głowami od 20 lat.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Inka
  • Inka
  • 05.05.2012 21:59

Kaczyński wspiera opzycję Ukrainy i Julię Tymoszenko ,a Tusk i Komorowski ,są zajęci Eurokoko.....,nie mają czasu ,na poważną politykę! hihihihihihi....

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jolka
  • Jolka
  • 05.05.2012 21:24

@ On ma nosa do intryg. @ Panie Koźmiński.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Bracia Rojek
  • Bracia Rojek
  • 05.05.2012 20:43

Wczoraj było mnóstwo dymu, gdy Jan Tomaszewski mówił o politycznym bojkocie.Bojówkarze i Lemingi miłośnicy PO, by go zapluli na śmierć. Dziś już tych idiotów jest minimalna ilość - bo Kaczyński miał rację a Lemingi zakopali się głęboko ze wstydu. Bo w Europie tylko tercet egzotyczny, trzech przyjaciół nie bojkotuje -czyli Tusk Komorowski i Putin ,reszta w Europie jest za bojkotem!

Od tego plucia Lemingów; do dziś mamy mokry ekran komputera......

Pozdrawiamy Panie Radku.