Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

21133 miejsce

Adam Pierończyk i Białołęckie Zaduszki Jazzowe

  • Ewa Bo
  • Data dodania: 2014-10-30 20:20

2 listopada o godz. 19.00, w BOKu przy ul. Van Gogha 1 w Warszawie, podczas Białołęckich Zaduszek Jazzowych w ramach 56 Jazz Jamboree wystąpi Adam Pierończyk, Anthony Joseph, Nelson Veras, Robert Kubiszyn i John B.Arnold.

 / Fot. mat. organizatoraBędzie to poczatek trasy koncertowej Adama Pierończyka* i najnowszego międzynarodowego projektu „ADAM PIEROŃCZYK MIGRATORY POETS feat. ANTHONY JOSEPH”.

Gościem specjalnym muzyka będzie poeta i performer o karaibskich korzeniach Anthony Joseph (zamieszkały obecnie w Londynie), a kwintet dopełnią muzycy z Brazylii, Polski i USA: gitarzysta Nelson Veras, basista Robert Kubiszyn oraz perkusista John B.Arnold.

Bilety w cenie: 12 zł (młodzież i seniorzy) i 15 zł. są do kupienia w przedsprzedaży (rezerwacja: 22 614-66-56, sekretariat@bok.waw.pl) oraz w dniu koncertu.


*Adam Pierończyk koncertuje na całym świecie. Zdobył wiele nagród. W rok 2014 po raz dziesiąty został „Najlepszym Saksofonistą Sopranowym” według magazynu „Jazz Forum”. W 2011 roku nominowany w pięciu kategoriach do nagrody „Fryderyk” - zdobył dwie najważniejsze statuetki jako „Jazzowy Muzyk Roku” oraz za „Jazzowy Album Roku”.

W latach 2004-2005 dyrektor artystyczny festiwali Jazz aux Oudayas i Jazz Au Chellah w Rabacie, stolicy Maroko. Obecnie także dyrektor artystyczny Sopot Jazz Festival. Od sześciu lat związany z prestiżową wytwórnią płytową Jazzwerkstatt Berlin. Komponuje także muzykę do spektakli teatralnych. Współpracował z takimi muzykami jak: Gary Thomas, Greg Osby, Sam Rivers, Archie Shepp, Bobby McFerrin, Tomasz Stańko, Ted Curson, Anthony Cox, Joey Calderazzo, Leszek Możdżer.

2 listopada 2014 (niedziela), godz. 19.00, sala koncertowa Białołęckiego Ośrodka Kultury (ul. van Gogha 1). Bilety w cenie: 12 zł (młodzież i seniorzy) i 15 zł. są do kupienia w przedsprzedaży (rezerwacja: 22 614-66-56, sekretariat@bok.waw.pl) oraz w dniu koncertu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.