Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

15981 miejsce

Adam Podgórski - pomaga z sercem

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2009-01-23 16:34

Jest emerytem, dziennikarzem i autorem książek. W 2003 roku założył Rudzkie Stowarzyszenie Pomocy Ofiarom Przestępstw.

Adam K. Podgórski / Fot. własność A. K. PodgórskiegoAdam Kazimierz Podgórski – gdyż o nim mowa - nieustannie zabiega o współpracę z urzędami, instytucjami i innymi organizacjami społecznymi, integrując je wokół idei stworzenia wspólnego frontu przeciwdziałania przemocy, w tym szczególnie przemocy w rodzinie i wobec dzieci. Od czterech lat organizuje w urzędzie miasta Rudy Śląskiej konferencje o charakterze integracyjno-informacyjnym, w których uczestniczą przedstawiciele organizacji społecznych o pokrewnym lub zbliżonym profilu działania oraz przedstawiciele urzędu, rady miejskiej, komend policji, straży miejskiej. MOPS itp. W trakcie konferencji wygłaszane są referaty problemowe oraz stworzone jest forum dyskusyjne. Piąta z kolei konferencja planowana jest na maj 2009 roku.

Rudzkie Stowarzyszenie Pomocy Ofiarom Przestępstw - dzieło Adama Podgórskiego

Stowarzyszenie zajmuje się świadczeniem bezpłatnej i bezinteresownej pomocy prawnej, psychologicznej oraz materialnej osobom poszkodowanym wskutek działalności przestępców i bezprawia oraz znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej i kłopotliwym położeniu życiowym. Stowarzyszenie jest organizacją ogólnopolską, zarejestrowana w KRS. W chwili obecnej RSPOP liczy 24 członków i 5 wolontariuszy.

W ciągu 6 lat działalności RSPOP wciąż rozwija swoją działalność, o czym świadczy wzrastająca liczba dyżurów w Punkcie Przyjęć Interesantów, liczba dyżurujących członków i wolontariuszy oraz liczba osób zgłaszających się po pomoc. W roku 2008 w trakcie 213 dyżurów, w których uczestniczyło 417 członków i 73 wolontariuszy przyjęto i udzielono pomocy 860 interesantom. Ponadto w innym trybie, poza dyżurami obsłużono 248 osób, co daje liczbę 1108 interesantów. Ogółem od początku swego istnienia RSPOP pomogło 2491 osobom.

Pomoc ta polega głównie na udzielaniu porady prawnej, co do możliwości rozwiązania problemu, a następnie do pisania w imieniu interesantów pism urzędowych i procesowych. Niektórzy członkowie RSPOP posiadają uprawnia do prowadzenia mediacji. Od 2008 roku RSPOP udziela pomocy materialnej osobom poszkodowanym w wypadkach drogowych, z funduszu przyznanych stowarzyszeniu nawiązek i świadczeń sądowych od sprawców przestępstw.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Monia
  • Monia
  • 15.03.2011 18:58

"Być może dla świata jesteś tylko człowiekiem, ale dla niektórych ludzi jesteś całym światem"-gratuluję Panu Adamowi wspaniałych pasji:).

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 04.02.2009 10:49

Sama doświadczyłam pomocy ze strony Pana Podgórskiego, jak i miałam możliwość poznać i wymienić kilka zdań. Bardzo prężnie działający człowiek, który powinien zostać uhonorowany mianem działacza roku

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.