Facebook Google+ Twitter

Adam Wasilewski zostaje w polityce. Będzie radnym sejmiku województwa lubelskiego

Adam Wasilewski, były prezydent Lublina, pozostanie w polityce, gdyż wbrew wcześniejszym komunikatom Państwowej Komisji Wyborczej uzyskał mandat w Sejmiku Województwa Lubelskiego.

Na pierwszej sesji Sejmiku Województwa Lubelskiego, która odbyła się w miniony
czwartek, radni wygasili mandat Krzysztofa Żuka z Platformy Obywatelskiej, aktualnego prezydenta miasta Lublina, który równolegle z kandydowaniem na urząd prezydenta miasta starał się o mandat radnego Sejmiku Województwa Lubelskiego.

Jest to częsta praktyka kandydujących, gdyż zwiększa szanse dostania się na salony władzy.
Krzysztofowi Żukowi udało się w obu przypadkach wygrać i wybrał bardziej nobilitującą funkcję prezydenta miasta. W związku z tym faktem na fotelu radnego Sejmiku Województwa Lubelskiego zastąpił go Adam Wasilewski.

Adam Wasilewski ma 61 lat, pochodzi ze Szczebrzeszyna na Zamojszczyźnie, jest absolwentem Politechniki Warszawskiej. Uzyskał tam tytuł doktora nauk technicznych w dziedzinie akustyki. Od 1980 roku pracuje na Politechnice Lubelskiej;był nawet prorektorem tej uczelni. W 2002 został wybrany prezydentem Lublina. W czasie swojej kampanii wyborczej obiecywał m.in. uruchomienie komunikacji nocnej w mieście. Obietnicę tę zrealizował. Wasilewski jest jednym z założycieli Platformy Obywatelskiej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.