Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

16906 miejsce

Adam Wójcicki – Carrara – wystawa z cyklu METROWE KOMIKSY

Metrowy (35-metrowy) Komiks Adama Wójcickiego na stacji metra Marymont. Spotkanie z artystą w piątek 8 maja o 19:00. ZAPRASZAMY.

Fragment pracy Adama Wójcickiego w galerii A19 / Fot. Adam Wójcicki- CarraraZapraszamy na kolejną wystawę z cyklu ,,Metrowe Komiksy" w piątek 8 maja o godz. 19:00 na Antresoli Metra Marymont w Galerii A19.

Autorem prezentowanej w Galerii A19 pracy ,,Carrara" jest Adam Wójcicki-młody artysta z Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach.

Adam Wójcicki w projekcie „Carrara” wykorzystał stylistykę komiksu i język popartu jako narzędzie refleksji o społeczeństwie.
W gigantycznej horyzontalnej kompozycji ściera się realna przestrzeń warszawskiego krajobrazu, oraz ta zmyślona; postaci realistyczne, choć stereotypowe (komiksowo przerysowane) sąsiadują z fikcyjnymi i fantastycznymi. Wszystkie sylwety są uwikłane w symboliczny wyścig, konkurencyjność i straceńczą rywalizację.
Kompozycja może być odczytywana jako jedna długą fabułę bądź jako zestaw mniejszych historii. Projekt zlokalizowany w tunelu prowadzącym do wyjścia z metra pomimo że opowiada o biegu, zarazem daje możliwość wyłączenia się (nawet jeśli chwilowego) z codziennego pędu. Po to, żeby pooglądać, pokontemplować obraz.

ZAPRASZAMY W NAJBLIŻSZY PIĄTEK NA SPOTKANIE Z ARTYSTĄ.

https://www.facebook.com/events/947589871971719/


Organizatorzy
IBPP : Marta Nadolle
kurator: Monika Małkowska
asystent: Grzegorzy Piwkowski
Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.