Facebook Google+ Twitter

Adam Zagajewski dostał chińską Nagrodę Nobla

Adam Zagajewski otrzymał prestiżową nagrodę Zhongkun - jedyną w Chinach, którą może otrzymać obcokrajowiec. Nagroda nazywana jest chińskim Noblem i przyznają ją Instytut Badań nad Poezją Uniwersytetu w Pekinie oraz Fundacja Zhongkun.

 / Fot. By Slawek's (Flickr) [CC-BY-SA-2.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0)], via Wikimedia CommonsUroczystość wręczenia nagrody Zhongkun odbędzie się dziś w Pekinie, ale Adam Zagajewski nie będzie w niej uczestniczył. Poeta nie mógł polecieć do Chin, ponieważ nie pozwoliły mu na to obowiązki wykładowcy w USA.

Utwory poetyckiego Zagajewskiego tłumaczy w Chinach Wu Lan, która wcześniej udostępniła Chińczykom dzieła Czesława Miłosza czy Ryszarda Kapuścińskiego. W 2014 roku w Chińskiej Republice Ludowej ukaże się kolejny tom utworów Zagajewskiego - informuje rp.pl.

Adam Zagajewski od kilku lat jest jednym z kandydatów do Nagrody Nobla. Jego utwory zostały przetłumaczone na kilkanaście języków, w tym na norweski i albański. Otrzymał wiele prestiżowych nagród, m.in. Prix de la Liberté.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Zgadza się, podziw dla wielkiego Twórcy!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wyjątkowa nagroda. Ogromny podziw i szacunek dla Poety!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.