Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

18826 miejsce

Adam Ziemianin w pierwszym powakacyjnym Salonie Anny Dymnej

  • Źródło: Gazeta Krakowska
  • Data dodania: 2006-09-25 07:55

W Krakowskim Salonie Poezji Anny Dymny odbyło się wczoraj inauguracyjne, powakacyjne spotkanie z poetą Adamem Ziemianinem. To już 170 z kolei poetyckie spotkanie jakie w gościnnych wnętrzach Teatru Słowackiego urządziła znakomita aktorka.

Józef Opalski, Adam Ziemianin i Anna Dymna w salonie poezji FOT. MARIAN SATAŁA Witając przybyłych stwierdziła, że na przekór coraz większej fali zła należy propagować i popierać dobrą poezję. W prezentacji wierszy aktorkę wspierał również Błażej Wójcik z Teatru Słowackiego oraz artyści z Grupy Wokalnej kabaretu Loch Camelot. Jako gość specjalny z recytacją własnej poezji wystąpił Adam Ziemianin. Jak zwykle bywa na początku była krótka rozmowa. poeta opowiadał o trudach tworzenia i specyfice pracy nad wierszami. Potwierdził powszechnie znaną prawdę, że dopiero 7-8 wersja utworu zaczyna mu się podobać, a w początkowych etapach pracy nie korzysta z komputera. - Dosyć długo grzebię się w ołówku lub długopisie -
przyznał poeta. - Potem odkładam utwór by trochę leżakował. Kiedy nabiorę dystansu, przystępuję do ostatecznego szlifowania wiersza. Adam Ziemianin jest absolwentem filologii polskiej na Uj. Był flisakiem na Popradzie, inwentaryzatorem. Debiutował w 1968 roku w Życiu Literackim. Od tego czasu wydał kilka tomów poetyckich. Jego wiersze śpiewają m.in. Elżbieta Adamiak, Jacek Wójcicki, Wolna Grupa Bukowina i Stare Dobre Małżeństwo. Adam był również dziennikarzem w naszej gazecie.
SMS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Wszyscy jesteśmy Ziemianami...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.