Facebook Google+ Twitter

Adamek dla Wiadomości24.pl: jestem gotowy do walki z Gołotą

Mistrz świata wagi junior ciężkiej - Tomasz Adamek znalazł czas dla kibiców boksu i czytelników Wiadomości24.pl, aby opowiedzieć o swoich najbliższych walkach z Andrzejem Gołotą i Bernardem Hopkinsem.

Tomasz Adamek / Fot. PAPCzy walcząc o mistrzostwo świata wagi półciężkiej z Paulem Briggsem w 2005 roku spodziewałeś się, że przyjdzie ci się zmierzyć kiedyś w wadze ciężkiej z Andrzejem Gołotą?
- Na pewno o tym nie myślałem. W boksie zawodowym wiele czynników wpływa na wybór oponenta, wagi, czy miejsca walki. Zawsze marzyłem jednak, aby walczyć z legendarnymi zawodnikami. Andrzej jest jednym z nich. To czy wyjdzie na ring i czy stoczymy walkę zależy tylko od niego, ja jestem od dawna zdecydowany.

David Haye dostał szansę na walkę o tytuł w wadze ciężkiej, po pokonaniu Monte Barretta. Andrzej Gołota to chyba także groźny przeciwnik?
- Andrzeja Gołoty nikt nie może lekceważyć. Ktoś kto widział jego walki, wie co on potrafi na ringu. Warunki fizyczne, siła ciosu - te atuty ma do dziś. Pytanie jak będzie u niego z kondycją, szybkością czy też odpornością organizmu na wysiłek. Andrzej pozostaje groźnym zawodnikiem, tylko musi się dobrze przygotować do pojedynku. Teraz solidnie trenuje i ma ochotę pokazać mi, że waga ciężka jest nie dla mnie.

Ile będziesz ważył podczas pojedynku z Gołotą? Czy to, że 3 miesiące później będziesz walczył w kategorii junior ciężkiej, będzie miało wpływ na twoją formę?
- Moja normalna waga to 94-96 kg. Nie zamierzam przybrać więcej. Po walce z Gołotą czeka mnie drugi, ciężki pojedynek z Hopkinsem i wtedy nie mogę przekroczyć limitu dla tej kategorii - 90,7 kg. Gołota jest trochę wyższy ode mnie i ma dłuższe ręce. Będę musiał zastosować taktykę walki odpowiednią do jego warunków fizycznych. Pamiętajmy stoczę walkę z silniejszym przeciwnikiem. Moje 96 kg pozwoli mi na szybką walkę i unikanie bombowych ciosów Andrzeja.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

Fajny wywiad, ciekawe jak długo trzeba było prosić Tomka hehe :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Świetny wywiad. 5.
Pozdrawiam,

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tak od razu na Ty z Adamkiem? :P Chyba ze sam zaproponował;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Gratulacje za super wywiad.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wielki szacun za wywiad ;) 5.

Komentarz został ukrytyrozwiń

5+:) Widać, że wywiad przeprowadzał pasjonat:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.