Facebook Google+ Twitter

Adamek - Kliczko. Przyciągnęli amatorów do klubów bokserskich?

- W wydarzeniach medialnych najważniejsze jest to, że przed ludźmi otwierają się nowe drzwi. Nie chodzi o naśladowanie postaci, ale o dostrzeżenie, że tak można - mówi W24 jeden z trenerów boksu. Czy walki takiej rangi, jak pojedynek Adamek-Kliczko zwiększają zainteresowanie boksem? Wśród profesjonalistów zdania są podzielone.

 / Fot. PAP/Maciej KulczyńskiHubert Migaczew z klubu bokserskiego Fenix jest przekonany, że wydarzenia medialne, takie jak walka Adamek - Kliczko, mają wpływ na wzrost zainteresowania boksem. - To zresztą jest widoczne w każdej dyscyplinie - stwierdza. - Ochotnicy traktują treningi jako interesującą formę aktywności fizycznej. Często trenują rekreacyjnie, by podbudować pewność siebie lub dla poprawienia sylwetki. Wydarzenia medialne przypominają o tego rodzaju potrzebach - wyjaśnia.

Zobacz też: Adamek - Kliczko: surowa lekcja wagi ciężkiej


O wpływie walki Adamek - Kliczko na wzrost liczby ochotników mówi też Krzysztof Kosedowski, brązowy medalista olimpijski i trener z klubu bokserskiego "Legia". - Jak najbardziej to odczuliśmy, nie ukrywam. Przyszło do nas mnóstwo osób. Tego typu wydarzenia przyciągają rzeszę ludzi do sportu - mówi.

Z opiniami powyższych trenerów nie zgadza się Jakub Piotrkowicz z Centrum MMA w Warszawie, który twierdzi, że nikt na fali medialnych wydarzeń nie musi się przekonywać, czym jest ta dziedzina sportu. - Boks jest już tak długo obecny w naszej kulturze i społeczeństwie, że każdy wie czym on jest. Nie jest to jakaś azjatycka sztuka walki. To sport olimpijski od wielu lat - stwierdza.

Adamek - Kliczko. Opinie po przegranej walce Polaka


Trener Krzysztof Kosedowski zwraca uwagę, że media przyczyniają się do fałszywego postrzegania boksu. - Dzieciaki myślą, że to takie łatwe. Wszyscy chcą być jak Adamek, a to ciężki kawałek chleba. Wymaga odpowiedniego przygotowania fizycznego, co w szkołach jest ogromnie zaniedbane - mówi.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Zobacz także:

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.