Facebook Google+ Twitter

Adamek vs Kliczko. Walka coraz bliżej. Tomasz Adamek pewny swego

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2011-09-02 14:33

Coraz bliżej do historycznego wydarzenia, jakim będzie starcie Witalija Kliczki z Tomaszem Adamkiem. Choć do walki zostało tylko 8 dni, już dochodzi do pewnych spięć.

Tomasz Adamek / Fot. PAP/Andrzej GrygielJedną z drażliwych spraw jest na pewno system pay-per-view, w którym zostanie pokazana ta gala. Telewidzowie u naszych zachodnich sąsiadów będą mogli ten pojedynek obejrzeć za darmo w stacji RTL, z którą obaj bracia mają kontrakt na kilka walk. Stąd bierze się także nerwowość obozu Ukraińca, gdyż uważano, że ten system może przynieść wiele korzyści finansowych.

Obóz Kliczki nie przyjął do wiadomości tego, że to będzie pierwsza tego typu transmisja w Polsce, a także tego, że zagłuszanie sygnału niemieckiej stacji RTL może być niezgodne z naszym prawem. Według powiedzenia, że "chytry dwa razy traci" Kliczko może się przeliczyć z oglądalnością w systemie pay per view.

Adamek kontra Kliczko, czyli patrz i płać

Większość ekspertów nie daje większych szans Adamkowi uważając, że jest po prostu za "mały", żeby dobrać się do starszego z ukraińskich braci,ale ma pewne atuty które mogą zdecydować o tym, że doczekamy się już teraz polskiego mistrza świata królewskiej kategorii.

Tomasz Adamek na lotnisku w podkrakowskich Balicach, 01 bm. po przylocie z USA. Adamek przygotowywał się w USA do walki z Witalijem Kliczko o mistrzostwo świata WBO i IBF, która odbędzie się 10 września na Stadionie Miejskim we Wrocławiu. / Fot. PAP/Andrzej GrygielPrzede wszystkim jest to bardzo dobra szybkość oraz wspaniała praca nóg. Poprzedni rywale Ukraińca stali w miejscu niejako "czekając na wyrok" natomiast nasz rodak powinien skracać dystans omijając lewą rękę i zadawać szybką serię sierpowych lub obijać systematycznie tułów ukraińskiego pięściarza.

Otwartej transmisji walki nie będzie. No, chyba, że w RTL

W ostatnich latach poziom wagi ciężkiej jest żenująco niski, jedynym który wysoko postawił wysoko poprzeczkę ukraińcowi jest Lennox Lewis, który wygrał z Kliczką przez techniczny nokaut z powodu rozciętego łuku brwiowego. Zarówno Witalij, jak i młodszy o 5 lat Władimir idealnie wpasowali się w ten okres dominując nad wszystkimi zawodnikami z którymi przyszło im się zmierzyć.

Tomasz Adamek: zwycięstwo nad Kliczką to moja misja

Adamek jest o tyle lepszy od innych pretendentów takich jak Shannon Briggs, że nie przegra tego pojedynku w głowie, Witalij ma swój styl ale także on jest do pokonania,ale do tego potrzeba także żelaznej kondycji przez 12 rund. Możemy się szykować na najlepszą walkę tego roku w wadze ciężkiej oraz to, że te 40 tysięcy kibiców obecnych na stadionie we Wrocławiu zapewni wspaniały doping dla naszego pięściarza, który powinien jeszcze go uskrzydlić w tym najciężej zapowiadającym się pojedynku w karierze "Górala"

Zródło: http://www.bokser.org/content/2011/08/25/141102/index.jsp

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.