Facebook Google+ Twitter

Adamki. Zaiskrzyło w Związku Gmin

Poszło o dyskusję, a właściwie o brak wymiany argumentów, opinii o sytuacji w Zakładzie Zagospodarowania Odpadów Komunalnych w Adamkach. Przewodniczący Zgromadzenia Związku Komunalnego Gmin podał się do dymisji. Będzie szeregowym członkiem.

 / Fot. WikipediaBurmistrz Radzynia Podlaskiego Jerzy Rębek na ręce Stanisława Jóźwika przewodniczącego Zarządu Związku Komunalnego Gmin Powiatu Radzyńskiego złożył rezygnację ze swej funkcji.

Powód? "Brak dostatecznej współpracy z Zarządem Związku Komunalnego Gmin Powiatu Radzyńskiego".

Podczas Zgromadzenia Związku, Dariusz Szustek, burmistrz Łukowa, a jednocześnie zastępca przewodniczącego Zarządu Związku złożył wiosek o zamknięcie dyskusji nad uzasadnieniem wniosku o podwyżkę cen za odpady komunalne przyjmowane przez ZZOK w Adamkach, o którą upomniał się J. Rębek.

- "W moim przekonaniu dyskusja taka powinna mieć miejsce, ze względu na wagę podejmowanych decyzji, a zwłaszcza na fakt, że przedstawione przez Pana Prezesa Jerzego Kułaka uzasadnienie miało niezwykły stopień ogólności i z jego treści nie wynikała potrzeba zastosowania już teraz takiej podwyżki." - wyjaśnia Jerzy Rębek w piśmie skierowanym do Przewodniczącego Zarządu ZKG Powiatu Radzyńskiego Stanisława Jóźwika zamieszczonym na stronie urzędu miasta.

 / Fot. Archiwum Adamki"Brak chęci ze strony Zarządu Związku do merytorycznej dyskusji na tak istotny temat, a równocześnie dzielenie tej niechęci przez większość obecnych na Zgromadzeniu jego członków jest dla mnie niezrozumiała i jest powodem podjęcia przeze mnie takiej decyzji".

Na stronie internetowej „Podlasie 24.pl” pojawił się wpis:

Dariusz Szustek Burmistrz Łukows.: Szanowny Panie Burmistrzu Radzynia Podlaskiego !

Decyzja o Pańskiej rezygnacji jest Pana decyzją i proszę mnie za to nie obarczać podając kłamliwe argumenty. I Pan i ja i wszyscy uczestnicy posiedzenia związku łącznie z obecnymi dziennikarzami doskonale wiemy, że taka dyskusja się odbyła zaś mój wniosek o zakończenie dyskusji pojawił się w momencie kiedy Pan " po raz piąty z rzędu" przytaczał te same argumenty". Proszę zatem nie sugerować opinii publicznej jakoby dyskusja w tym temacie wogóle się nie odbyła. Rozumiem Pana frustrację niemniej jednak nadal stoję na stanowisku, że w takich przypadkach jak ten argument ekonomiczny winien być prymarny nad politycznym. Jeśli Pan nie umie sobie poradzić z problemem zagospodarowania odpadów w zarządzanym przez Pana mieście to proszę nie przerzucać odpowiedzialności na mnie i na innych członków związku komunalnego, którzy nie podzielają Pańskiego punktu widzenia.

Pozdrawiam serdecznie życząc jednocześnie mądrości i roztropności w działaniach na rzecz społeczności miasta Radzynia Podlaskiego!

Krwawi też w szeregach partii rządzącej?

 / Fot. WikipediaJ. Rębek b. poseł PiS jest obecnie burmistrzem Radzynia Podlaskiego zaś Dariusz Szustek lider lokalnych struktur / Fot. Wikipedia PiS, burmistrzem Łukowa.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.