42439 miejsce

Adebayor załatwił ambitnego Lecha

Wstydu nie było, ale wielkiego meczu również. Lech, mimo dużych ambicji, przegrał z Manchesterem City 1:3, a katem okazał się Adebayor, który strzelił hat-tricka. Dla poznaniaków trafił Tshibamba.

Lech prowadził w swojej grupie i w dwóch pierwszych meczach Ligi Europy kompletnie zaskoczył, remisując z Juventusem Turyn i zwyciężając Red Bull Salzburg. Mimo tych powodzeń, mało kto oczekiwał zwycięstwa wyjazdowego nad naszpikowanym gwiazdami Manchesterem City, słynącym z dobrej postawy na własnym stadionie i trudną do sforsowania obroną. Przed meczem z Juve mówiło się jednak to samo, a rzeczywistość napisała radosny scenariusz.

Trener Jacek Zieliński zaskoczył trochę brakiem Semira Stilicia i Artjomsa Rudnevsa, a funkcję jedynego wyjściowego napastnika pełnił Joel Tshibamba. Z kolei Roberto Mancini postanowił oszczędzić bramkostrzelnego Carlosa Teveza oraz Brazylijczyka Jo, którego występ do ostatnich minut stał pod znakiem zapytania.

Manchester City od pierwszych minut starał się zaskoczyć szybkimi akcjami, ale to Lechici stworzyli sobie pierwszą dogodną sytuację, po tym jak Sławomir Peszko wyłuskał piłkę w polu karnym. Jego uderzenie było jednak bardzo niecelne. Gospodarze szybko odpowiedzieli, na szczęście nikt nie doszedł do dobrego dośrodkowania Glena Johnsona. „Kolejorz” grał bardzo ambitnie i walecznie, czego nie można mu odmówić. Brakowało za to spokoju, co uniemożliwiało przeprowadzenie akcji ofensywnych. „The Citiziens” z każdą chwilą poczynali coraz śmielej i w 13. minucie dopięli swego. Na listę strzelców wpisał się Emmanuel Adebayor, który zwodem oszukał Bartosza Bosackiego i uderzeniem w długi róg zza pola karnego zmusił Jasmina Buricia do kapitulacji.

W kolejnych minutach podopieczni Jacka Zielińskiego starali się zaatakować, przez co poczynali coraz śmielej. Defensorzy City nie odpuszczali jednak, powstrzymując ofensywne zapędy dobrym kryciem oraz poprawną grą w destrukcji.