Facebook Google+ Twitter

Adler/Szymański Strings Project na festiwalu jazzowym w Bydgoszczy

Adler/Szymański Strings Project to połączenie sił trzech muzyków. Gitara, skrzypce i kontrabas będą gościły na tegorocznym, dziesiątym już Jazz Festival w Bydgoszczy organizowanym przez Stowarzyszenie Artystyczne Eljazz.

Adler/Szymański Strings Project już jutro w Bydgoszczy / Fot. EljazzNiemiecki gitarzysta jazzowy Wawau Adler najbardziej znany jest z Gipsy Jazzu, jednak w jego improwizacjach znajdziemy wpływy bebopu czy jazzu nowoczesnego. Jest częstym bywalcem festiwali jazzowych w całej Europie i Ameryce. Dlatego nie może go zabraknąć także i na bydgoskiej imprezie.

Waldemar Szymański jest współzałożycielem formacji Heavy Metal Sextet. Grupa powstała na początku lat 80. i zdobyła wiele nagród i wyróżnień, między innymi Klucz do kariery podczas Pomorskiej Jesieni Jazzowej. Ten hardbopowy zespół został doceniony także w Belgii. Choć Szymański jest trębaczem, podczas Jazz Jamboree '83 pierwszy raz zagrał na skrzypcach.

Duet będzie wspomagał kontrabasista, Joel Locher. Panowie zagrają w czwartek, 25 października w Eljazz Clubie. Występ zacznie się o godz. 20.

Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.